Warca od Yes Snowboards – alternatywa Libtecha?

20 luty 2023

Yes Snowboards stworzyło model o wdzięcznej nazwie Warca. Czy to połączenie Libtech Orca i Ride War Pig? Przetestowaliśmy, jak się sprawuje.

O tym modelu dużo słyszeliśmy ale niestety pandemia i brak testów firmy Yes sprawiły, że nasza ciekawość musiał poczekać na lepsze czasy. Wreszcie udało się sprawdzić na żywo na testach w Austrii czy to co piszą jest prawdą. Sprawdź jak spisała się Warca.

yes warca

Model Yes Warca został zainspirowany połączeniem najlepszych cech snowboardów Ride Warpig, Lib Tech Orca i  Yes 420. Rezultatem jest deska all-mountain/freestyle skoncentrowana na puchu, która pięknie rzeźbi, jest stabilna i ma zabawny flex freestyle, który jest idealny do jazdy.

yes warca

Niestety nigdy nie jeździłem na modelu Yes 420, za to moja prywatna deska obecnie to Orca Gold, a do tego jestem wielbicielem serii Pig’ów od Ride. Stąd też nieodparta chęć sprawdzenia tej dechy. Czy rzeczywiście podobieństwo będzie odczuwalne?

Mój werdykt jest taki, że można się spierać czy połączenie idei tych modeli jest dobrym pomysłem. Ale sama deska się broni i jeździło się na niej świetnie.

PLUSY:

+ stabilna, surfingowa i dająca radość z jazdy deska

+ wszechstronna – może unosić się w puchu i chwyta lód

+ zbalansowana twardość

+ lekka / trwała

+ mnóstwo pop’a do skoków

MINUSY:

szybsze zużycie krawędzi pod wiązaniami

słaba dostępność w Polsce


Zobacz także: Capita MEGA DEATH | następca Black Snowboard of Death

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *