Natural Selection 2023 znowu zaskakuje

20 luty 2023

Travice Rice – pomysłodawca Natural Selection – znowu zaskakuje. Wprowadza dość istotne zmiany w tegorocznych eliminacjach zawodów.

Natural Selection to zawody dla prawdziwych freeride’owców. Najlepsi z najlepszych objeżdżają wyjątkowe miejscówki pełne puchu, żeby pokazać kto jest lepszy w starciu na naturalnym ‘boisku’. Zero infrastruktury, zero sztucznych przeszkód, zero przygotowanych tras. Ogranicza tylko wyobraźnia.

Podsumowanie zeszłorocznych finałów Natural Selection 2022 znajdziecie >>tutaj<<.

Nowe zasady Natural Selection 2023

I Etap – eliminacje

Bez zmian zostaje druga tura i finał na Alasce. Zmiany dotyczą pierwszej tury – eliminacji. Po nowemu pojedynki będą się odbywały jeden na jeden w dowolnie wybranym miejscu przez uczestników. Startujące pary zostaną dobrane tak, że weterani będą rywalizować z nowymi zawodnikami.

natural selection 2023

Pierwszy etap będziemy mogli śledzić na Redbull TV miedzy 19 lutego a 2 marca. Pojedynki nie będą transmitowane na żywo – materiał będzie przygotowany wcześniej, najpewniej ze względu na dowolny wybór spotów. Ale spodziewamy się mnóstwo fajnych miejscówek, którymi trzeba się zainteresować. Zawodnicy tym razem nie są ograniczeni tylko do Kanady i USA ale mogą się pojedynkować na całym świecie. Osobiście liczymy na jakiś pojedynek np. w Norwegii.

II Etap

Drugi etap odbędzie się od 4 do 11 marca w Revelstoke Mountain Resort. Tutaj walki zobaczymy już na żywo. Termin jest dość rozległy ze względu na pogodę – Natural Selection charakteryzuje się tym, że współpracuje z naturą i jest od niej całkowicie zależny.

Tutaj zobaczymy ośmiu mężczyzn i cztery kobiety, którzy zwyciężyli w pierwszym etapie Natural Selection DUELS.

natural selection 2023

Znany ze zróżnicowanego, dużego terenu górskiego Revelstoke w naturalny sposób pasuje do imprezy z wysokiej jakości lekkim śniegiem i stałymi, niezawodnymi opadami. Wycieczka będzie również podkreślać i celebrować autentycznego ducha górskiej społeczności Revelstoke dzięki wydarzeniom wspieranym przez Tourism Revelstoke i Prowincję Kolumbii Brytyjskiej.

III Etap – finały

Finał w niezmienionej formie będziemy mogli śledzić w terminie od 25 marca – 1 kwietnia w okolicach Valdez.

natural selection 2023

Zawodnicy Natural Selection 2023

Oto pełna lista potwierdzonych zawodników:

Kobiety: Kimmy Fasani (USA), Darrah Reid-McLean (Kanada), Elena Hight (USA), Leanne Pelosi (Kanada), Zoi Sadowski-Synnott (Nowa Zelandia), Enni Rukajarvi (Finlandia), Marissa Krawczak (USA) i Hayley Langland (USA).

Mężczyźni: Mikkel Bang (Norwegia), Ben Ferguson (USA), Blake Paul (USA), Dustin Craven (Kanada), Jared Elston (USA), Torstein Horgmo (Norwegia), Mark McMorris (Kanada), John Jackson (USA), Gigi Ruf (Austria), Nils Mindnich (USA), Red Gerard (USA), Mikey Ciccarelli (Kanada), Ulrik Badertscher (Norwegia), Werni Stock (Austria) i Brock Crouch (USA).

Już teraz zobacz oficjalny teaser promujący Natural Selection Tour 2023:

YouTube player

Wszystkie informacje, terminy i relacje z poszczególnych etapów znajdziecie na Red Bull TV :

A wy komu kibicujecie?


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.