Twarde buty i freestyle? “Hard” jako powrót do old-school’u

Po 20 latach jazdy na desce w miękkich butach Victor Daviet postanowił sprawdzić jak dla odmiany smakuje freestyle w twardych butach. Powrót do prawdziwego old-school’u.

Dzień „twardziela” urządził w Avoriaz, kolebce francuskiego snowboardingu, gdzie zaczynali europejscy pionierzy jazdy na desce.

Zaproszeni znajomi dostali oldschoolowy sprzęt, twarde buty i ruszyli na trasę. Dzień opisują jako: kupa zabawy, sporo bólu. Jazda na starym sprzęcie wzmacnia szacunek dla snowboardowych dziadków i tego co na deskach robili przed laty.

Po ponad 20 latach na desce, uświadomiłem sobie, że nigdy nie próbowałem jeździć w twardych butach, jak wszyscy OG. Jakież to absurdalne!
Więc z grupą przyjaciół zdecydowaliśmy się cierpieć przez jeden dzień i oddać hołd legendom snowboardowym @avoriaz1800_officiel, gdzie wiele się zaczęło dla francuskiego snowboardingu. Co wynikło z tego dnia: dużo zabawy i dużo bólu. Nie byłem w stanie poprawnie jeździć ze starym sprzętem i to sprawiło, że bardziej szanuję pierwszą generację riderów za testowanie, zgrywanie produktów i pokazywanie nam drogi!

Klip nakręcono jako piątą część serii “DVD videos” kręconych przez Davi. Pozostałe części można obejrzeć >>tutaj<<.

Źródło: instagram.com/victordaviet
YouTube player

Występują: Victor Daviet / Marion Haerty / Juan Cachat / Steve Robert / Anaïs Caradeux / Tonton Riton / Robin & Nathan Janvier / PJ Cazaux / Noé Joly / Victoria Edel / Gabin / Johann & Tim Baisamy / Jean No Clavet.

Kamera i zdjęcia: Robin Cretinon / Germain Favre-Felix


Zobacz także: Astro, Chaos, Donna – Wiązania Bataleon 22/23


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.