Serwis po sezonie? Zadbaj o swój snowboard ‘like a PRO’

Odpowiednie nasmarowanie i zabezpieczenie sprzętu snowboardowego na lato to klucz do utrzymania go w świetnym stanie technicznym przez wiele sezonów. Zastanawiasz się co zrobić z deską po ostatnich kwietniowych ślizgach? Świetnie trafiłeś. Zobacz jak powinien wyglądać serwis po sezonie.

serwis po sezonie
| burton.com

Sezon zimowy dobiega końca, a Ty zastanawiasz się, co zrobić ze swoim sprzętem snowboardowym? Nie chcesz go po prostu odłożyć do szafy i zapomnieć o nim do następnej zimy? W tym artykule podpowiemy Ci, jak prawidłowo zadbać o swoją deskę, wiązania i buty, aby służyły Ci jak najdłużej i były gotowe na kolejne śnieżne przygody. Sprawdź, jak zadbać o serwis po sezonie ‘like a PRO’.

Serwis po sezonie | woskowanie na lato

Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie sprzętu z brudu, soli i wilgoci. Możesz użyć do tego ciepłej wody z mydłem i miękkiej ściereczki. Nie zapomnij o dokładnym osuszeniu sprzętu po umyciu.

serwis po sezonie
| burton.com

Następnie warto oddać deskę do profesjonalnego serwisu,gdzie zostaną naprawione ewentualne uszkodzenia krawędzi i ślizgu oraz nałożony odpowiedni wosk. Woskowanie deski po sezonie jest bardzo ważne, ponieważ chroni ślizg przed wysuszeniem w czasie przechowywania.

serwis po sezonie
| burton.com

W przypadku smarowania deski na lato, warto poprosić o samo zalanie woskiem, bez cyklinowania. Dzięki temu ślizg zostanie całkowicie zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi aż do następnego sezonu, a nadmiar wosku na krawędziach dodatkowo zabezpieczy je przed korodowaniem. Cyklinowanie w takim przypadku można bezproblemowo zrobić na początku następnego sezonu, od razu po wyjęciu z szafy.

Co z wiązaniami? | przechowywanie po sezonie

Po serwisie sprzęt należy odpowiednio przechować w suchym i chłodnym miejscu, z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Pamiętaj, że metalowe krawędzie bardzo nie lubią się z wodą. Dlatego wszystko, co schowane do pokrowca na kilka długich miesięcy musi być bezwzględnie suche, jeśli nie chcesz za rok wyjąć deski z pordzewiałymi krawędziami.

Wiązania najlepiej całkowicie odkręcić od deski, oczyścić śruby, podkładki i inserty z brudu i ewentualnej odłożonej soli. Dzięki temu będziesz miał pewność, że w przyszłym sezonie twoje śrubki i podkładki będą idealnie pasować, a inserty pozostaną w nienaruszonym stanie.

serwis po sezonie

Dodatkowo, warto pamiętać, że długotrwałe mocne skręcenie blatu z wiązaniami może powodować “wciągnięcie” insertów do wewnątrz i powstanie wgłębień w ślizgu. Aby tego unikać, warto choćby luzować wiązania na dłuższe przestoje w jeździe.

Buty, ciuchy, rękawiczki

Buty snowboardowe powinny być przechowywane w suchym i przewiewnym miejscu, najlepiej w oryginalnym pudełku. Nie należy ich trzymać w zamkniętym worku lub torbie, ponieważ może to spowodować rozwój bakterii i grzybów oraz nieprzyjemny zapach. Przed przechowaniem buty należy dokładnie wysuszyć i wyjąć wkładki.

serwis po sezonie

Kurtki i spodnie należy w pierwszej kolejności dokładnie wysuszyć i przewietrzyć. Jeżeli jest taka potrzeba, odzież można wyprać – stosując odpowiednie środki do prania i impregnacji odzieży z membraną. To samo tyczy się rękawiczek.

Nie ma nic gorszego, niż deska rzucona do garażu w zapomnienie zaraz po ostatniej jeździe. Zadbaj o swój sprzęt snowboardowy po sezonie zimowym, a będziesz mógł cieszyć się nim przez wiele lat!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.