Burton Mystery Series: Flachauwinkl | Zawody Banked Slalom 2023

Polska ekipa mocno zaznaczyła swoja obecność, zdobywając dwa srebrne medale i jedno złoto. Ale zacznijmy od początku… Kolejna impreza serii Burton Mystery Series: Flachauwnikl

~Piotrek

Dobry termin bez kolizji imprez w Polsce oraz realnie niewielka odległość (przynajmniej z Podhala), spowodowały dużą frekwencje na imprezie organizowanej przez Burton Europe. Polska ekipa mocno zaznaczyła swoja obecność, zdobywając dwa srebrne medale i jedno złoto. Ale zacznijmy od początku…

burton mystery series 2023 | austria

Absolut Park to obowiązkowe miejsce, które każdy snowboardzista zaglądający do parków powinien odwiedzić. Z Warszawy to tylko (i aż) 1000 km, więc w pewnym sensie jest to najbliższy Alpejski spot – nie licząc Kaprun.

burton mystery series 2023 | austria

Tor slalomu usytuowano w tak zwanym Slash Park czyli sekcji z drewnianymi przeszkodami. Zbudowany był na dzikim zboczu, dość podobnie jak we Francji – czyli miedzy drzewami, trochę pod wyciągiem i między krzakami. Było dość stromo. Tor był bardzo długi; tylko jeden zawodnik przebił czas poniżej jednej minuty. Dużo ciasnych band; kilka zdradliwych “eSek”. Nie była to najłatwiejsza trasa.

burton mystery series 2023 | austria
burton mystery series 2023 | austria

Bardzo fajną sprawą była możliwość pojeżdżenia dzień wcześniej. W moim przypadku z pewnością zaowocowało to lepszy czasem w późniejszej rozgrywce. Zresztą, już sama jazda po torze była dużym wyzwaniem. Rozkminianie jakim torem pokonać poszczególne bandy sprawiło mi niesamowitą radość.

W planach były dwa przejazdy i lepszy miał się liczyć, jednak w trakcie organizator zdecydował iż nie wyrobi się w czasie; każdemu przypadał więc jeden przejazd. Trzeba przyznać, że trochę podbiło to stres startujących. Podczas treningów, częściej z toru wypadałem niż udawało mi się go ukończyć tak jak planowałem.Jak na każdej imprezie #BurtonMystery równolegle odbywał się Jam Session z nagrodami. Swoją drogę, tą sesję też mocno zdominowały dzieciaki z polski.

Polacy na podium!

Drugi raz w tym sezonie w kategorii Masters niepokonany był Rafał Skarbek-Malczewski z czasem 01:00,05 (2 czas toru).

Tuż za nim Jacek Szpakowski z czasem 01:02,30.

Wśród kobiet w kategorii open na drugiej pozycji uplasowała się Dagmara Piechowicz z czasem 01:04,16.

burton mystery series 2023 | austria
burton mystery series 2023 | austria

W tym sezonie zostały jeszcze dwie imprezy. Szalony Hetler Sketler na Chopoku 8 kwietnia i ostatni Mystery Banked Burtona w Norwegi 29 kwietnia. Idealne zakończenie sezonu!

Więcej z serii #Burton Mystery


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.