Czas na pranie po sezonie?

Sezon zbliża się ku końcowi, choć wierzcie mi – nawet na Kasprowym właśnie pada śnieg… i myślę że spokojnie do majówki będzie można tam jeździć. Ale to nie o tym. Po sezonie warto zatroszczyć się o swoją kurtkę czy spodnie.

Wiele osób kupując drogą odzież techniczną później rzadko ją pierze, bojąc się, że uszkodzi membranę. Tymczasem działa to dokładnie odwrotnie. Brud i zanieczyszczenia zapychają strukturę membran i sprawiają, że przestają one działać tak, jak powinny – w skrajnym przypadku mogą nawet ulec uszkodzeniu.

Tu pojawia się pytanie – jak często robić pranie?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wtedy, gdy odzież się ubrudzi lub będzie wymagała odświeżenia. Róbmy to bez obaw, bo pranie w odpowiedniej temperaturze i właściwym środku nie jest w stanie zniszczyć membrany i nie skraca żywotności materiału. Możemy polecić preparaty marki Nikwax świetnie spisujące się jako produkty zarówno do prania, jak i impregnacji.

NIKWAX Tech Wash – środek do prania 300 ml

NIKWAX TX.Direct – środek do impregnacji 300 ml

YouTube player

Przy okazji prania warto od razu zadbać o impregnację, dzięki czemu dłużej będziemy mogli cieszyć się właściwościami technicznymi naszych ciuchów. Podpowiedź jak to wykonać znajdziesz na poniższym filmie.

Dalej się zastanawiasz czy warto zaimpregnować swoje ciuchy?

W tym filmie powinieneś znaleźć odpowiedź.

YouTube player

W zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać dwie pojemności produktu. 300 ml dla osób mocno eksploatujących swoją odzież techniczną, albo 100 ml, gdy potrzebujesz szybkiego, jednorazowego odświeżenia kurtki.

NIKWAX Tech Wash 100 ml – środek do prania 100 ml

NIKWAX TX.Direct 100 ml – środek do impregnacji 100 ml

Jeśli korzystasz z odzieży sportowej, bielizny termicznej, czy też aktywnie trenujesz to w ofercie znajdziesz znacznie więcej przydatnych produktów.


Zobacz także: Jak dobrać buty snowboardowe – poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.