Czas na pranie po sezonie?

Sezon zbliża się ku końcowi, choć wierzcie mi – nawet na Kasprowym właśnie pada śnieg… i myślę że spokojnie do majówki będzie można tam jeździć. Ale to nie o tym. Po sezonie warto zatroszczyć się o swoją kurtkę czy spodnie.

Wiele osób kupując drogą odzież techniczną później rzadko ją pierze, bojąc się, że uszkodzi membranę. Tymczasem działa to dokładnie odwrotnie. Czyli brud i zanieczyszczenia zapychają strukturę membran i sprawiają, że przestają one działać tak, jak powinny, a w skrajnym przypadku mogą nawet ulec uszkodzeniu.

Tu pojawia się pytanie – jak często prać? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wtedy, gdy odzież się ubrudzi lub będzie wymagała odświeżenia. Róbmy to bez obaw, bo pranie w odpowiedniej temperaturze i właściwym środku nie jest w stanie zniszczyć membrany i nie skraca żywotności materiału. (środek 300ml lub środek 100ml)

Przy okazji prania warto od razu zadbać o impregnację, dzięki czemu dłużej będziemy mogli cieszyć się właściwościami technicznymi naszych ciuchów. Sprawdź jak to zrobić na powyższym filmie.

Jeżeli dalej się zastanawiasz czy warto zaimpregnować swoje ciuchy, w tym filmie powinieneś znaleźć odpowiedź.

W zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać dwie pojemności produktu, zarówno środka piorącego i impregnatu:

Impregnat NikWax TX.Direct Wash 300 ml – większa pojemność, wystarczy na 3 prania

Impregnat NikWax TX.Direct Wash 100ml – jednorazowa saszetka, w sam raz na szybkie odświeżenie

Jeśli korzystasz z odzieży sportowej, bielizny termicznej, czy też aktywnie trenujesz to w ofercie znajdziesz znacznie więcej przydatnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.