Nowe filmy od Vansa

Przed świętami znajomy podrzucił mi link do nowego filmu Vansa, którego akurat była premiera. W gonitwie przedświątecznej nie znalazłem czasu, choć wiedziałem, że to raczej filmik niż film.

Ponieważ pogoda pokrzyżowała mi plany na wyjazd sylwestrowy nie zostało nic innego jak nadrobić zaległości na kanapie. Wbijam na profil Vansa i widzę, że premierę miały dwa filmy.

Elles

Co piszą producenci? Krótki film z udziałem Arthura Longo, nakręcony z przyjaciółmi z bliska i daleka zimą 2021 roku. Z udziałem Arthura Longo, Dana Liedahla, Mary Rand, Blake’a Paula i innych. Nakręcony przez Jake’a Price’a, Harry’ego Hagana i Oliviera Gittlera. Reżyseria i montaż Tanner Pendleton.

Nie jest to na pewno filmik do którego wrócę nie mniej miło się go oglądało i może być inspiracją do kilku akcji w górach np. jak i gdzie zbudować dużą skocznię.

Mnie trochę raziły chwilami nisko budżetowe ujęcia, ale za to muza mi podeszła. Snowboard z przyjaciółmi to najlepsza rzecz jaką można robić na desce.

Produkcja: Vans
Czas: 18 min
Ocena: 5/10

OASEN

Co piszą producenci?

OASEN to po szwedzku Oaza; przyjemny obszar w trudnym miejscu lub gorączkowej sytuacji. Schronienie. W tych niepewnych czasach i w ogóle w życiu każdy nieustannie szuka swojej oazy. Snowboard definiuje ten eskapizm. Najnowszy film zespołu Vans Europe Snowboarding, Oasen, powstał z zamiarem zainspirowania innych do wyjścia i znalezienia własnego Oasena, gdziekolwiek by to nie było.

Nakręcony w Austrii, Szwajcarii i Szwecji i prowadzony przez jednego z naszych najbardziej inspirujących kierowców; Benny Urban, Oasen podąża za zwartą ekipą dobrych przyjaciół, którzy starają się przekraczać granice jazdy ulicznej poprzez kreatywność i dobre czasy. Otwierając miasto dzięki świeżemu, kreatywnemu spojrzeniu, z silnym wpływem głębokiej miłości do skateboardingu, zespół The Vans Euro Snow z dumą prezentuje film Oasen.

Film wybitnie streetowy z lekką domieszką ujęć z gór, które nawet jako przerywnik trochę nie pasują. Ale ujęcia streetowe są mega. To najwyższa półka trudności i kreatywności.

Jest też sporo gleb. Co sprawia, że osoba nie wtajemniczona bardziej doceni późniejsze sekwencje wreszcie udanych przejazdów. Choć nie jestem fanem jazdy w mieście to oglądałem to z dużą przyjemnością.

Produkcja: Vans
Czas: 18 min
Ocena: 6/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *