Zawody Natural Selection – FINAŁY ALASKA

Bez wątpienia finał Natural Selection Alaska jest najbardziej widowiskowy. Zawodnicy mieszkają na odludziu w namiotach. Cała impreza trwa kilka dni. Bo przecież pogoda nie sługa. Jest to naprawdę wielkie logistyczne przedsięwzięcie. Sam przebieg zawodów też trwa. Zawodnicy rywalizują w parach i lepszy przechodzi dalej. Tutaj mieliśmy tylko 4 zawodników i 4 zawodniczki. Każde starcie to dwa przejazdy.

Liczy się lepszy przejazd co jest super, bo zawodnicy jadą na 100% tego na co ich stać, bez kalkulacji czy opłaca się ryzykować. Każdy etap (a tu były trzy) odbywał się w innym miejscu tak, aby możliwie za każdym razem zawodnicy wybierali nową linie. Pierwsze dwa etapy odbyły się przy super pogodzie. Niestety finały już nie i było widać, że zawodnicy po prostu chwilami nie widzą zbyt dobrze. Więc sam finał był trochę przypadkowy, ale z drugiej strony zarówno Travice Rice jak Hana Beaman drugiego dnia pokazali na co ich stać.

Wyniki:

Kobiety

  • I Hana Beaman
  • II Marion Haertyl
  • III Zoi Sadowski-Synnott

Mężczyźni

  • I Travice Rice
  • II Torstein Hogromo
  • III Ben Ferguson

Quiksilver Award – Ben Ferguson

To będzie trzeci, ostatni przystanek cyklu Natural Selection Tour. Zawody YETI Natural Selection zostaną rozegrane w dzikiej, niezwykłej Alasce. Riderzy staną do walki o tytuł najlepszego, najbardziej wszechstronnego snowboardzisty sezonu, a za każdym zawodnikiem podążać będzie sportowy dron (z kamerą) sterowany przez profesjonalnego pilota. Takich ujęć nie zobaczycie nawet w najlepszych filmach snowboardowych […]

Relacja z finałów wygląda oszałamiająco. Trzeba przyznać rację organizatorom – ciężko o takie ujęcia nawet w najlepszych filmach snowboardowych. Jeśli nie masz czasu obejrzeć całej relacji – bo w końcu to 3.3h – to zachęcam do obejrzenia przynajmniej ostatnich 30 minut gdzie jest dużo powtórek najważniejszych przejazdów. Fajnie tez zobaczyć jak wyglądało życie w obozie na Alasce.

YouTube player

A Ty komu kibicowałeś?


Zobacz także: Czy warto jechać na testy snowboardowe organizowane przez narciarzy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.