Czy warto jechać na testy snowboardowe organizowane przez narciarzy?

SnowExpo zawsze odpychało nas z dwóch powodów. Bo było organizowane przez narciarzy. Choć tu mogę się mylić, bo być może organizator w ogóle nie jeździ na nartach. Drugi powód to obecność Decathlonu, który kojarzy nam się z tanimi produktami.


Niestety środowisko snowboardu pomimo prób nigdy nie zorganizowało samodzielnie takiej imprezy cyklicznej. Choć były takie próby i nawet w przeszłości odbyło się kilka takich wydarzeń, były to niestety pojedyncze incydenty.


Ponieważ nie udało nam się wyjechać do Austrii i czekaliśmy na otwarcie możliwości jazdy w Polsce, testy Snowexpo nas skusiły… tym bardziej, że było tam wszystko co sprzedajemy, a nawet więcej. Czyli w skrócie sprzętu i firm snowboardowych było dużo więcej niż narciarskich marek.


Co można było przetestować?
– Burton (w tym system STEP ON)
– Bataleon
– Capita
– UNION
– Ride
– Rome
– Sims
Czyli w sumie ponad 100 deseczek…


Sami często uczestniczymy w zamkniętych testach, bo dzięki pracy w sklepie snowboardowym mamy taką możliwość. Jednak czasami zdarza się, że ze względów czasowych lub innych nie udaje nam się wszystkiego przetestować. Więc trzeba powiedzieć, że nawet dla nas takie testy są bardzo atrakcyjne. A kto jest organizatorem już nie ma znaczenia – jeśli robi to dobrze. Nawet komentator w miasteczku zdecydowanie był gościem pro-snowboardowym, co dawało fajny klimat.

Dla nas to oczywiście była też okazja aby spotkać się z naszymi partnerami i często klientami, których zawsze zachęcamy do uczestnictwa w takich wydarzeniach. Baliśmy się trochę tłoku na stoku z racji dużej popularności Białki. Ale nie było tragedii – przepustowość wyciągu jest duża, a sezon dopiero rusza. Następny przystanek 15-16 stycznia w Krynicy.

https://fb.me/e/1TWQ4d335


Jak się przygotować na testy? Na pewno warto zrobić sobie plan co chciałoby się przetestować. Testowanie “co mi dadzą” nie pomoże Ci tak naprawdę w rozwoju na snowboardzie. Więc wbijaj na stronę, podpytaj znajomych lub odwiedź jakiś sklep snowboardowy, aby wiedzieć co w teorii będzie dla Ciebie najlepsze, a potem sprawdź to na testach. Według mnie, jeśli chcesz testować deski to warto używać swoich wiązań. Jeśli będziesz testował komplet – nie będzie wiadomo czy to deska jest taka wspaniała, czy może powinieneś zmienić swoje wiązania.


Na koniec – testy to też pretekst by ruszyć dupę w góry. I możliwość spędzenia szybkiego weekendu w dobrej ekipie.
Do zobaczenia w górach.

Zdjęcia w artykule pochodzą od @capitapolska @bataleonpolska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *