P60 Laax czyli snowparkowy raj.

www.myswitzerland.com
„P60 cały dzień!” - Jeśli byłeś wcześniej w  Laax, znasz to powiedzenie. Ponieważ spędzenie całego dnia w Snow Parku P60 nie jest szczególnie trudne dla snowboardzistów. Tutaj znajdziesz najszerszą gamę rurek, boxsów, sliderów, ścian piramid i rur przemysłowych - wszystko w jednym ciągu. Na 1000-metrowym stoku znajdziesz również Pro Kicker Line, gdzie czekają na Ciebie cztery olimpijskie kickery.


Film nie jest tegoroczny… ale dobrze przedstawia co i jak!

Do Laax warto pojechać z bardzo wielu względów. A jeśli jesteś miłośnikiem snowparków to w sumie nie masz wyboru gdyż jest to z pewnością jeden z najlepszych o ile nie najlepszy snowpark w europie.

Tytułowy P60 to w tym roku 8 sekcji na kilku km trasie. Często się zdarza że w snowparku jest dużo trudnych przeszkód, tutaj oczywiście też takie są. Ale większość jest dla ludzi. Tzn mając małe doświadczenie śmiało można wbijać. Ja właściwie jestem takim riderem. Ale w tym roku mój 11 letni syn sprawił, że odblokowałem się na wiele przeszkód.

Co więcej, będąc bez freestylowej ekipy wystarczy się zatrzymać i chwilę później już będziesz wiedział co da się zrobić na danej przeszkodzie i z jaką prędkością najechać.

Logo snowparku

Snowpark co roku wygląda nieco inaczej, ale zapewniam was, że zawsze będą to jakieś nowe kreatywne konstrukcje.

Moje dwie ulubione konstrukcje to Step UP gdzie można było albo lecieć na wprost albo na ukos lądując jakby na ścianie z boku. Fajne było to, że trzeba było się kosmicznie rozpędzić by finalnie przelecieć ledwo co górną część skoczni.

Drugą przeszkodą była bramka (w białce była taka sama konstrukcja) najeżdżałeś na bramkę, tam się zatrzymywałeś i zjeżałeś lub zeskakiwałeś.

Ulubiona przeszkoda

Warto też wspomnieć o Halfpipe, a są dwa -mały i duży. Nie będąc ekspertem po 10 przejazdach zacząłem dojeżdżać do krawędzi prawie 4m ściany… i to była mega satysfakcja.

Do Laax najlepiej wybrać się z firmą Zerogravity, który jest jakby przedstawicielem tego ośrodka na Polskę.

Masz szansę być może zamknąć ten sezon, bo został jeszcze jeden wyjazd w tym roku i zamykają ośrodek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.