Lib Tech Banked Slalom 2023 | 25-26 lutego

Przed nami kolejna edycja corocznych zawodów połączonych z testami sprzętu. Lib Tech Banked Slalom startuje 25 lutego.

lib tech banked slalom 2023

Już niedługo kolejna edycja zawodów znanych i lubianych w snowboardowym środowisku. Banked Slalomu od Lib Techa raczej nie trzeba nikomu przedstawiać.

W tym roku wyjątkowo zmieniono miejscówkę wydarzenia. To już nie Słotwiny w Krynicy, a spot innego klimatu. Tegoroczna edycja odbędzie się w Zakopanem na Gubałówce, na terenie parku Goobaya.

Tradycyjnie zawody połączone są z testami sprzętu. Na miejscu spotkacie dystrybutorów Lib Tech, Quiksilver i Bent Metal, którzy z chęcią dadzą wam się przejechać na świetnych deskach i wiązaniach.

Przebieg zawodów

W sobotę 25 lutego ścigać się będą roczniki 2007 i starsi podzieleni na kategorie amatorów i Pro. Finały odbędą się już przy światłach. Niedziela będzie poświęcona tylko juniorom i dzieciom. Aż 4 kategorie wiekowe zadbają aby każdy młody adept snowboardu miał wyrównane szanse.

lib tech banked slalom 2022
Lib Tech Banked Slalom 2022

Sam tor jak zwykle będzie mixem szybkich band, rollerów i skoczni, a nad jego nadzorem będą czuwać Rafał Malczewski i Tomek Zwolak. Być może na finałach zobaczymy jakąś zwariowaną przeszkodę, ale to okaże się już za niecałe 2 tygodnie.

Pretendentów do zwycięstwa w sobotę będzie wielu. W amatorach będzie to zaskoczenie, ponieważ stawka jest liczna i ciężko wyłonić faworytów. W kategorii Pro Rafał Malczewski zmierzy się z Dawidem Walem, Marek Sąsiadek będzie chciał poprawić 2 miejsce, a Wojtek Pająk odzyskać tytuł po 2 latach. W kobietach Zuza Smagała zmierzy się z Kasią Rusin.

lib tech banked slalom 2022
Lib Tech Banked Slalom 2022

Relację z zeszłorocznej edycji zawodów znajdziecie tutaj.

Więcej informacji, formularz zapisów oraz regulamin zawodów znajdziecie na wydarzeniu na Facebook’u:

#libtechbankedslalom2023

YouTube player
lib tech banked slalom 2022
Lib Tech Banked Slalom 2022
lib tech banked slalom 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.