LIB TECH BANKED SLALOM | Relacja z zawodów

4-6 marca odbyły się zawody Lib Tech Banked Slalom w ośrodku Słotwiny. W trakcie wydarzenia można było również przetestować sprzęt Lib Techa i Gnu.

Fot Wojtek Antonów

Impreza odbywała się na głównym stoku zajmując praktycznie połowę trasy, co dodało jej trochę prestiżu. Jak plotka głosi, na zbudowanie toru poszło 750 litrów paliwa… co zaowocowało 14 bandami i dwoma sekcjami rollerów. Mi osobiście brakowało jakiejś skoczni. Sam tor z pozoru nie był trudny… ale to wszystko zależało od prędkości. Niektóre łączenia band były zaskakujące, co niektórym sprawiało trudności. Wiele zależało od tego w jakim momencie się startował, bo tor był na bieżąco naprawiany. Bardzo doceniam ten ogrom pracy jaki trzeba było wykonać.

Organizacja zawodów była wzorowa. Amatorzy byli podzielnie na trzy grupy co sprawiło ze nie trzeba było czekać na start. Na treningu praktycznie każdy miał okazje się przejechać 2-3 razy co wystarczyło aby się zapoznać z torem. Z dwóch liczonych przejazdów do wyniku kwalifikował się ten lepszy. Wiec można było jechać na maksa.

Marek Sąsiadek fot Wojtek Antonów.

Quiksilver Lib Tech Banked Slalom 2022 już za nami. W ciągu weekendu na trasie stworzonej przez ekipę Park Degree przewinęło się ponad 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski – i nie tylko. Niektórym z nich zabrakło ułamków sekund, żeby dostać się do finałów – inni ostrzyli sobie zęby na podium a trzeba było ostrzyć krawędzie, żeby nie wypaść z toru. Finałowa niedziela była szybka, banked slalom przygotowany idealnie, więc i rozegranie ostatecznego wyścigu pomiędzy amatorami i pro odbyło się bardzo sprawnie. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację imprezy, zwłaszcza ośrodkowi Słotwiny Arena i ekipie Park Degree oraz Quiksilver Polska. Wielkie 5 dla zawodniczek i zawodników, którzy wystartowali w zawodach i choć być może nie osiągnęli wymarzonych czasów to spędzili dobry czas z naszą snowboardową rodziną.

Dzisiaj na podium stanęli:

KATEGORIA KOBIETY PRO ? Zuzanna Smykała ? Monika Kotzian ? Karolina Krasińska

KATEGORIA KOBIETY AMATOR ? Paula Gałązka ? Dagmara Piechowicz ? Karolina Lis

KATEGORIA MĘŻCZYŹNI PRO ? Dawid Wal ? Marek Sąsiadek ? Rafał Skarbek-Malczewski

KATEGORIA MĘŻCZYŹNI AMATOR ? Mateusz Gomulec ? Jacek Adamski ? Dawid Buliszak

YouTube player

Zobacz także: Yiming Su ze złotym medalem w big air. Pekin 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.