Yiming Su ze złotym medalem BIG AIR na Igrzyskach | Pekin 2022

Takiej kolejności na podium mało kto się spodziewał

Konkurencje zimowe na Igrzyskach Olimpijskich w Beijing przysporzyły niemałych emocji. Gdy cały kurz opadł, przyglądamy się tabelom z wynikami. W tym artykule skupimy się na podium niewątpliwie jednej z najefektowniejszych konkurencji – Big Air.

Yiming Su podcza konkurencji Big Air, Pekin 2022
Yiming Su | Pekin 2022

Według mnie największym zaskoczeniem jest drugie miejsce Norwega Monsa Roislanda, który nie był wymieniany w gronie faworytów. Dodatkowo był to jego debiut na Igrzyskach.

Trzecie miejsce Kanadyjczyka Max Partota też cieszy przy rosnącej dominacji zawodników z Azji. O pudło otarł się też Japończyk Takeru Otsuki któremu zabrakło udanego drugiego skoku. W czołówce uplasował się też Redmond Gerard z USA.

Zwycięzcą został 18 letni Chińczyk Yiming Su, dzięki swoim imponującym obrotom, które zdobyły spore uznanie sędziów w punktacji.

Największym przegranym bez wątpienia był Mark McMorris który należał do grona faworytów ale niestety nie wykonał dwóch czystych skoków.

Pozostałe tabele wyników znajdziecie na oficjalnej stronie igrzysk >>tutaj


Już niebawem przedstawimy pełniejsze podsumowanie Igrzysk.

Obserwuj naszą stronę, aby być na bieżąco


Zobacz także: Shaun White kończy na 4 miejscu w Half Pipe Pekin 2022

https://snowboard.pl/shaun-white-https-tvn24-plshaun-white-https-tvn24-plshaun-white-legenda-konczy-na-4-miejscu-w-half-pipe-pekin-2022/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.