Anna Gasser zdobywa złoto w BIG AIR | Pekin 2022

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 powoli cichną. Czekając aż kurz emocji opadnie przyglądamy się wynikom faworytów w snowboardzie. Kto został wygranym, a kto zmarnował szansę w Big Air?

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 Big Air; Anna Gaser fot.Fazry Isma
Foto: Fazry Isma

Bez wątpienia jedna z faworytek była Anna Gasser. Choć trzeba przyznać, że raczej ostatnio nie miała dobrej passy. Mogłoby się zdawać, że pomimo ogromnego doświadczenia niezbyt dobrze jej wychodziło działanie pod presją. Pomimo to udowodniła swój upór w dążeniu do zwycięstwa. Ostatni skok był dokładnie taki, jak sobie zaplanowała. To właśnie dało jej zwycięstwo i złoty medal.

Na drugim miejscu uplasowała się Zoi Sadowski, która triumfowała również w kategorii Slope Style. Poprawiła swój wynik z przed czterech gdy zdobyła brąz.

Ostatnie miejsce na podium i brązowy medal wywalczyła Japonka Kokomo Murase. Najlepsze urywki z przejazdów znajdziecie na oficjalnej stronie Igrzysk:

Z ciekawostek – niewątpliwym smaczkiem był skok francuski Lucile Lefevre w przebraniu tygrysa. Miło zobaczyć wątek humorystyczny pośród całej tej rywalizacji 🙂


Zobacz także: Half Pipe Kobiet – Chloe Kim niepokonana

https://snowboard.pl/half-pipe-kobiet-chloe-kim-nie-pokonana/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.