Ile będą kosztować karnety w tym sezonie?

To będzie trudny sezon dla ośrodków narciarskich. Każdy z nas zmaga się z wyższymi cenami. W mediach straszą brakiem prądu, gazu… Już się słyszy o rachunkach grozy za prąd. Co niestety jest prawdą. Bo jeśli ośrodek narciarski nie miał w jakiś sposób zabezpieczonej umowy na prąd to jest w obecnie w dramatycznej sytuacji. Jak do tego dodamy wyższe paliwo do ratraków, wyższe koszty pracy szczególnie od 1 stycznia… to z pewnością się okaże, że niektóre ośrodki narciarskie po prostu się nie otworzą.

Jakich więc spodziewamy się cen za karnety? Wg rozmów z osobami związanymi z ośrodkami narciarskimi usłyszeliśmy, że będą to minimum 20% podwyżki. Ale sytuacja jest dynamiczna. Bo większe ośrodki będą patrzeć na to, co pokażą inne ośrodki bo nikt nie chciałby mieć najwyższych cen.

Karnet dzienny więc zapewne będzie kosztował miedzy 180-200pln. Czy można oszczędzić w jakiś sposób? Tak trzeba jak najszybciej kupić karnet sezonowy na dany region bo za zwyczaj jest on jeszcze w starej cenie. Więc z pewnością się zwróci szybciej. Być może nawet po 7 dniach jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.