Filmy Snowboardowe – The Unholy Mountain

YouTube player

W górach właśnie spadł pierwszy śnieg. Za oknem zaczyna się pogoda, która nie zachęca do wyjścia na deskę. Jest to najlepszy czas aby obejrzeć to czego się nie udało wiosną. 

Unholy Mountain premierę miał w marcu czyli w szczycie akcji na śniegu i choć film jest krótki, to zabrakło mi czasu by go obejrzeć. 

Tytuł jest dość prowokujący bo jednak do gór nawet jeśli nie uważasz ich za coś mistycznego i świętego to respekt trzeba mieć. Tym bardziej, że film jest składanką ujęć z jazdy poza trasą. A najwięcej jest tam jazdy po śnieżnych poduchach, o których każda osoba która zasmakowała jazdy w świeżym śniegu to przynajmniej myśli. 

Samo intro na początku jest bardzo fajnie poukładane bo jest to zabawa ujęciem. Gdy dodamy do tego świetna muzykę to mamy naprawdę dobrą produkcję. 

Film też jest poskładany tak jak lubię – czyli mamy pokazane kto jeździ, a później ujęcia z jego udziałem z różnych miejsc. Riderów zresztą jest dość dużo i muszę przyznać ze większość jest mi nieznanych. Choć film jest krótki, to widać ze zostały wybrane najlepsze ujęcia. 

Jest też jedna mistrzowska sekwencja gdzie mamy ridera który nagranie z kasku jak zabiera go lawina plus ujęcie z daleka i to jest tak poukładane, że możemy dokładnie przeanalizować. Widać ze problemem jest skoczyć w lawinie z półki bo jej nie widzimy i śnieg trzyma nam deskę. Mistrzostwo świata.

Mamy też sekwencje upadków i nieudanych lądowań. Co zawsze dobrze pokazuje z czym ryzykujesz lub co może się wydarzyć gdy coś pójdzie nie tak.

Produkcja: SHREDBOTS OFFICIAL
Czas: 16 min
Ocena: 8/10

Opis producenta:

Rok po roku ekipie Wasted Youth udaje się stworzyć skoncentrowany na jeździe w puchu film, który sprawi, że będziesz podjarany i zrobisz wszystko, aby poczuć swój własny smak tego słodkiego śniegu z wnętrza British Columbii, zanim utorują to wszystko i zostawią cię z niczym.

W głębi serca Kolumbii Brytyjskiej mieszka Nieświętsza Góra.
Występują: Taylor Roberts, James „Dozer” Coombs, Charles White, Dustin Craven, Darcy Kheller, Johan Rosen, Keith Martin, Seb Grondin, Benoit Puegeo, Nick Khattar, BloodMoneySon, Jesse Smith i nie tylko… Nagrany i edytowany przez Nicka Khattara, Johana Rosena i Wasted Youth.

Jeśli chcesz przeczytać o innych filmach zajrzyj do kategorii filmy – https://snowboard.pl/filmy/


Zobacz także: Nidecker Supermatic alternatywa step-on?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.