Wywiad z Maćkiem Długoszem @shred_dad | team Mervin Poland

Człowiek, który świetnie potrafi połączyć swoją pasję z dorosłym życiem, czyli Maciek Długosz vel @shred_dad z teamu Mervin Poland. Wkrótce będziemy mogli zobaczyć jego part z zeszłego sezonu w najnowszej produkcji “Polish Winter DIY”, której autorem jest Daniel Kozicki.

Zapraszamy na wywiad specjalnie dla Snowboard.pl z członkiem teamu Mervin Poland – Maćkiem Długoszem znanym jako @shred_dad.

Imię i nazwisko:
– Maciek Długosz – aka @shred__dad

Skąd pochodzisz:
– Piwniczna-Zdrój. Od około 11 lat mieszkam w Krakowie

Który to już sezon na desce?
– Jakieś 13-14 lat – w sumie, to nawet nie pamiętam dokładnie, ale zacząłem zdecydowanie za późno (po 20stce). Jeśli chodzi o deskę w ogóle. Na początku głównie jeździłem – krawędź, carving i takie tam pozostałości i przyzwyczajenia narciarskie. Od 10-11 lat coś tam freestyluje ?

Twój sprzęt na ten sezon to:
– Deska : Gnu Riderschoice 151.5cm (aka the one and only choice)
Wiązania: Bentmetal Axtion i/lub Transfer

Regular czy Goofy?
– Goofy i regular – z akcentem na Goofy. Staram się uczyć tricków najpierw na swoją nogę a potem na switch

Skocznie, rurki czy backcountry?
– Rurki, ze względu na fakt że skoczkiem nigdy nie bylem, co nie znaczy ze fikoła nie dupne, czy 7ki lub 9tki. Lubie poskakać, ale żeby się dobrze rozskakać to i na skocznie czas musi być. Do backcountry jeszcze nie dojrzałem ?

Jakie ustawienia preferujesz (stance, kąty)?
– Stance : Zazwyczaj drugie inserty od środka deski (kiedyś najszerzej jak się da ?) ale trzeba uważać na kolana. Jeśli chodzi o kąty to aktualnie 9° i -9°

Ulubiona miejscówka to?

– Nie mam ulubionej miejscówki. Tak naprawdę to gdziekolwiek gdzie da się pojeździć i znaleźć jakieś przeszkody. Zdecydowanie preferuje street. Nienawidzę gnieść się w kolejkach do wyciągów.
Lubie tez jeździć w snow parkach (można się nauczyć czegoś nowego). Jednak przez ostatnie kilka lat nie mam czasu zbyt wiele jeździć w parku, dlatego czas poświęcam na street i jakieś zawody jak się uda ?

Ulubiony Rider/Riderka lub ekipa?
– Kurcze, masę jest takich którymi się jaram. Ale takie top 3 z podziałem na 2 kategorie to:
A. Starsze pokolenie:
*Jeremy Jones (nie mylić z big moutain Jeremy Jones)
*Mikey Leblanc LNP
B. Młodsze pokolenie:
*Scott Stevens
*Bode Merill
*Jed Anderson
*Tommy Gesme
Ekipy : Think Tank, The Dustbox, Rollady

Masz jakieś ulubione tricki? firmowe tricki?

– Generalnie preferencje trickowe się zmieniają z roku na rok. Ale takie all time favourites to : fs1 na switch nosepress, bs1 na raile czy jakiś gap, switch bs blunt, switch bs 1.
W tamtym sezonie udało mi się nauczyć bs270 i sw bs270, z czego mega się cieszę. Jeśli chodzi o tzw. firmóweczki to onefoot boardslide.
Bardzo lubię sobie hipnąć przez głowę, frontflip zawsze spoko ?
A, no i oczywiście fs rodeo 5.

Poważniejsze kontuzje których się nabawiłeś?
– W sumie to bardzo poważnych na szczęście nie miałem na desce. Ogólnie 11 złamań w życiu. Ostatni sezon miałem pechowy, pomijając lockdown to skręciłem staw skokowy, obiłem mocno lędźwie, i rozciąłem goleń. Oby w tym sezonie nic poważnego się nie stało, bo chce nadrobić z nagrywkami ?

Pomimo słabego poprzedniego sezonu, udało Ci się mimo wszystko nagrać trochę materiału. Gdzie i kiedy będzie go można zobaczyć?
– Fakt, poprzedni sezon był słaby (kontuzje + pandemia), ale udało się nazbierać trochę materiału razem z Danielem Kozickim (to mój kumpel filmowiec), który wypuszcza swój filmowy projekt na początku stycznia 2021 o nazwie “Polish winter diy”. Będę miał tam swój part ?

Co lubisz robić poza snowboardem? Jakieś inne sporty? Zainteresowania?
– Poza snowboardingiem lubię robić dużo rzeczy. Ogólnie nie lubię i nie mogę usiedzieć długo na dupie. Niestety na wiele rzeczy nie ma czasu. Ostatnio to głównie : praca, żona, syn i snowboarding w nocy (bo tylko wtedy jest to możliwe w tygodniu – jeśli chcę ponagrywać street).
W weekend to zawsze dylemat miedzy deską, a rodziną. Lubie grzebać przy aucie (robić wszystko samemu), bo jeszcze nie trafiłem na mechanika, po którym nie musiałbym poprawiać ?.
Lubie sobie majsterkować, zrobić coś z niczego, spędzać weekendy z rodziną, chodzić w góry i wędkować (muszkarstwo 4life), jeździć na rowerze, deskorolce.

Dziękujemy za wywiad i życzymy dużo czasu oraz śniegu byś mógł realizować swoje projekty ?

Dziękujęmy Mervin Poland za możliwość udostępnienia wywiadu 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.