14 Festiwal Filmów Snowboardowych Winter Is My Love

Jak co roku, już tradycyjnie początek sezonu zimowego oznacza festiwal filmowy. Winter Is My Love to mini maraton filmów snowboardowych rozgrzewających i budzących zajawkę każdego rider’a!

Szykujcie popcorn i bierzcie swoich śnieżnych kumpli ze sobą, nadchodzi kolejna 14 edycja festiwalu filmów snowboardowych Winter Is My Love.

Winter Is My Love 2021 festiwal filmów snowboardowych

Filmy snowboardowe to najwspanialsza rzecz pod słońcem gdy zbliża się zima. W tym roku na naszej trasie jest 16 miast. W każdym z miast organizujemy 3 seanse.

Jesteśmy jedną z największych i najdłużej odbywających się snowboardowych imprez filmowych na świecie. Od 2008 roku każdej jesieni wyświetlamy w kinach najlepsze snowboardowe produkcje nadchodzącego sezonu. Pokazujemy najgłośniejsze tytuły od uznanych wytwórni, promujemy wschodzące gwiazdy, odkrywamy niezależne ekipy. Wyświetliliśmy dziesiątki snowboardowych premier.

Mieliśmy premiery światowe, pokazy przedpremierowe, gościliśmy w kinach najlepszych twórców i snowboard’erów; Mieliśmy też w kinach Was ♥️
Najlepszą widownię jaką można sobie wyobrazić.

Niewiele jest miejsc gdzie przy filmach snowboardowych ludzie gromadzą się tak licznie, a przy tym towarzyszą temu tak wielkie emocje. Uwielbiamy Was. Jesteście barwni i niepowtarzalni. Robimy ten festiwal dla Was, z Wami i dzięki Wam.

Z troski o nas wszystkich nie urządzamy w tym roku hucznej imprezy. Zapraszamy Was na filmy. Przyjdź w pojedynkę albo zabierz znajomych.
Trzy seanse w każdym z miast to ukłon w stronę tych, którzy obawiają się większych skupisk. Seanse nie będą długie. Nie będzie konkursów, przerw i wywiadów z zaproszonymi gośćmi.

Wierzymy, że wrócą czasy gdy tłoczyliśmy się na podłodze Kinoteki, przy wejściu zbijaliśmy piątki, w przerwach robiliśmy grupowe zdjęcia, wygłupialiśmy się podczas konkursów, nawiązywaliśmy znajomości i przyjaźnie.

| repertuar


Absinthe Films | CHANNEL ZERO

Szwajcaria, Świat

Kultowa, najdłużej działająca niezależna wytwórnia snowboardowa na świecie. Słynna z prezentowania pełnego spektrum snowboardu: heliboarding, freeride, splitboard, street.

Wyróżniają ich epickie ujęcia, team składający się z najlepszych rider’ów z różnych zakątków świata, oraz to, że w każdym sezonie potrafią zrobić film lepszy niż poprzednio. Przedstawiamy 21 (sic!) film w ich dorobku. Niesamowicie świetny!

Dobrze zapowiada go już sam tytuł: “Każdy ma swoją definicję tego, czym jest kanał zero (channel zero), ale nie chodzi o telewizję, chodzi o stan umysłu, który pojawia się wtedy gdy masz bezpośredni kontakt z naturą. Ten kanał może ci się włączyć gdy najeżdżasz na skocznię albo surfujesz w głębokim śniegu lub gdy ruszasz w dół po długiej wspinaczce”

Występują:
Nils Mindnich, Wolfgang Nyvelt, Jeremy Jones, Ivika Jürgensen, Clemens Millauer, Jamie Lynn, Hans Mindnich, Garrett Warnick, Ylfa Rúnarsdóttir, Sam Klein, Chris Corning, Tom Tramnitz, Roope Tonteri, Johan Rosen, Skyler Gallardo, Estelle Pensiero, Joon Ivanov, Sammy Blaze

YouTube player

Jess Kimura | UNINVITED 3

USA, Świat

„Uninvited” to przyjęty z ogromnym entuzjazmem przez światową scenę snowboardową kilkuletni projekt filmowy promujący kobiecy snowboarding.

Jego pomysłodawczynią jest Jess Kimura – najbardziej wpływowa riderka młodego pokolenia, która skupiła wokół siebie ekipę utalentowanych, charyzmatycznych dziewczyn z całego świata.
Zapraszamy do kin na ostatnią część trylogii, choć – nie ukrywajmy – wszyscy mamy nadzieję, że kolejne części tego cyklu będą powstawać, bo oto doczekaliśmy się snowboardowych filmów w których dziewczyny prezentują poziom do tej pory pięknej płci nieosiągalny.

Dziewczyny, koniecznie zobaczcie ten film! Jess zrobiła Uninvited z porywu serca, by dać Wam prawdziwą moc.

„Dziękuję, że wasz festiwal wspiera to, co robimy. To sprawia, że dziewczyny czują się istotne. Nie tylko te, które możecie oglądać w filmie, ale i te, które przyjdą go oglądać, bo zobaczą, że wszystko jest dla nich osiągalne.”

Występują:
Darrah Reid, Henna Ikola, Nora Beck, Maggie Leon, Ylfa Runarsdottir, Naima Antolin, Kaleah Opal, Grace Warner, Alexis Roland, Miyon Yamaguchi, Taylor Elliott, Himari Takamori, Corrine Pasela, Tsukimi Sato i inne.

YouTube player

Pirate Movie Production | DRIVEN

Austria, Świat

Wyjątkowi, niepowtarzalni, najlepsi! Pirate Movie Production to ekipa snowboarderów i artystów, którzy stali się popularni już lata temu dzięki analogowemu filmowaniu i wplataniu w snowboardowe filmy innych elementów sztuk wizualnych.

Wyróżnia ich dbałość o detale, niesamowicie przemyślane kadry, kreatywny montaż i umiejętność kreowania magicznego klimatu. To ostatnie trudno opisać, ale wystarczy obejrzeć jakikolwiek z ich filmów, by z miejsca stać się oddanym fanem tej wytwórni.

Długo wzbraniali się przed przejściem na nagrywanie cyfrą, a gdy to się stało od razu ustanowili nowe standardy. Jako pierwsi używali zaawansowanych kamer Red, dzięki którym ich zdjęcia wywołują ciarki. Dość szybko zostali zauważeni przez Red Bull Media House, a nawiązana współpraca zaowocowała filmami, które z miejsca weszły do kanonów snowboardowej kinematografii.

Zapraszamy na „Driven”. To 2- letni projekt filmowy, za sprawą którego doświadczysz cudu snowboardingu uprawianego w głębokim śniegu na Kamczatce, Hokkaido i w Chile.
Oglądając „Driven” poczujesz błogość i szczęście. Jakbyś leżał na najwygodniejszym materacu świata: białej, puszystej, delikatnej chmurze.

Występują:
Gigi Ruf, John Jackson, Victor Daviet, Manuel Diaz.

YouTube player

Adrian Smardz | NO PLACE LIKE HOME

Polska

Adrian Smardz to jeden z najlepszych polskich snowboardzistów uprawiających street’owy snowboarding. Jest sponsorowany przez topowe snowboardowe brandy, a to oznacza, że jest solidną firmą. Nas najbardziej cieszy jego upór i regularność: nie ma roku, żeby nie podniósł nam ciśnienia prezentując edit, w którym porywa się na coraz trudniejsze przeszkody, zachwycając jeszcze lepszym stylem.

Adi jest tym ziomkiem, który usypuje najazd na rail’a gdy z nieba sypią pierwsze białe płatki i tym, który gasi światło, wożąc taczką śnieg, który topi się, ogłaszając późną wiosnę.
Przy okazji to super pozytywny gość, który służy radą młodym adeptom snowboardu i odpowiedzialny świeży tata: aby spędzić jak najwięcej czasu z synkiem większość ujęć do tegorocznego filmu nakręcił w okolicy swojego domu. Jego postawa to chcieć = móc. Fajnie mieć takiego idola 😉

YouTube player

| kalendarz projekcji

W każdym z miast odbędą się 3 seanse:

10 grudnia (piątek) godz. 20:00
11 grudnia (sobota) godz. 20:00
12 grudnia (niedziela) godz. 16:00

Seanse odbywają się w wybranych kinach sieci HELIOS.

Więcej informacji, bilety i konkursy znajdziecie na stronie wydarzenia:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.