Sudden Rush Laax 2023 | Banked Slalom

O tych zawodach słyszałem od dawna same dobre rzeczy. Dobra organizacja, super atmosfera, fajna trasa, a do tego na żywo można spotkać sporo byłych zawodników. Postanowiłem przekonać się na własnej skórze i pojechałem do Laax wziąć udział w Sudden Rush 2023

~ Piotrek

Sudden Rush laax 2023

O tych zawodach słyszałem od dawna same dobre rzeczy. Dobra organizacja, super atmosfera, fajna trasa, a do tego na żywo można spotkać sporo byłych zawodników. Do tego cała impreza to 3 dni jazdy z karnetem w super cenie. No i wiadomo – Laax. To jednak snowboardowo bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc.

Ja osobiście w Laax czuję się bardzo dobrze i byłem tam tak wiele razy, że mogę powiedzieć ze to prawie jak ‘home spot’. Pomimo to dotychczas nie udało mi się dotrzeć na te zawody.

Sudden Rush laax 2023

Z jednej strony można tam pojechać na tydzień ze znajomymi i wystartować korzystając z oferty biura Zerogravity które organizuje wyjazd w terminie zawodów.

Jeśli jednak chcesz jechać tylko na imprezę, to trzeba trochę poszukać by znaleźć nocleg w dobrej cenie i po prostu dojeżdżać na stok. Początkowo miałem jechać razem ze znajomymi samochodem, ale finalnie wybrali opcje podróży samolotem. Nie pozostało mi nic więcej jak wybrać się w samotną podróż 1300 km za jednym strzałem. Gdyby nie fakt, że pogoda była idealna i można było to połączyć z drugimi zawodami to prawdopodobnie nie zdecydował bym się na to szaleństwo. Teraz mogę powiedzieć, że było warto.

Sudden Rush Laax 2023 | przebieg zawodów i organizacja

Zacznijmy od trasy. Tor był całkiem długi, bo miał aż 17 band, jednak żadnych rollerów. Niby trochę nudno ale jednak kluczem była techniczna jazda na bandach. Średni czas przejazdu wynosił około 50 sekund. Oczywiście najlepsi przebijali tą granicę.

Cała impreza jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Zawodnicy są podzieleni na dużo kategorii, a całość trwa aż 3 dni. Jesteś już po 40-stce ale dalej śmigasz? Te zawody są idealne dla ciebie! Są aż 3 kategorie dla “dziadów” Master 40-44 Grand Mater 45-49 i Super Master 50+. Dzięki temu szanse na lepsze pozycje dla starszych wyjadaczy rosną.

Sudden Rush laax 2023

Organizacja przebiegu zawodów bez zarzutu – każda grupa wiekowa ma swoje dwa przejazdy i oczywiście liczy się lepszy. Wszystko idzie bardzo sprawnie. Starty co 30 sekund i po dwie osoby jednocześnie na trasie. Na mecie było rozpalone ognisko i można było zrobić grilla obserwując czasy i przejazdy konkurentów.

Drugiego dnia startowały dzieci. Dodatkowo odbywała się konkurencja polegająca na starciu laureatów z poprzedniego dnia (osoby z podium w każdej kategorii). Uważam to za bardzo fajny pomysł. Tym bardziej, że nie było aż tak wielkich różnic między PRO a amatorami, więc tak naprawdę każdy miał szansę.

Z kolei trzeciego dnia konkurencja była dość nietypowa. Mianowicie startowało się na tej samej trasie, tylko jadąc na switch’u – czyli na drugą nogę z przodu. Początkowo wydaje się to nawet do zrobienia. Ja jednak nie umiem jeździć na drugą nogę aż tak dobrze, żeby śmigać po bandach. Muszę trochę potrenować i kto wie, może za rok się uda.

YouTube player

Wyniki i więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Nagrody nie tylko na podium

Na koniec trzeba napisać parę słów o nagrodach. Bo tutaj po prostu było grubo. Rozdano prawie 40 desek. W każdej kategorii były też losowane upominki, na które swoją drogą udało nam się załapać razem ze znajomym. Dostałem fajny zegarek z dedykacją SuddenRush oraz mega fajny album w ciekawym klimacie (dla zainteresowanych do obejrzenia w sklepie)

Jak nam poszło?

Szczerze mówiąc, to nawet nie najgorzej. Ustaliliśmy następujące czasy:

• Rafał Skarbek Malczewski 5 miejsce | 48.19

• Piotr Szlązak 12 miejsce | 54.38

• Zbigniew Dymitr 16 miejsce | 55.75

Sudden Rush laax 2023
Sudden Rush laax 2023
Sudden Rush laax 2023

1 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.