Rekordy prędkości na desce.

To jest bez wątpienia wyzwanie dla każdego kto jeździ na desce. I w zasadzie wiek nie ma znaczenia. Obecnie gdy jest wiele sposobów sprawdzenia prędkości maksymalnej w łatwy sposób. W aplikacji w telefonie lub w zegarku. Można podjąć wyzwanie. Według mnie oczywiście idealnym miejscem są do tego wyznaczone specjalne stoki. Często z pomiarem radarowym lub dodatkowo ze zdjęciem. Taka forma sprawdzenia siebie jest bardzo atrakcyjna. Często wynik też jest zaskakujący. Gdy się okazuje, że Twoje dziecko jest szybsze od Ciebie.

Oczywiście na snowboardzie deska z twardymi wiązaniami w wersji gigantowej gwarantuje najlepsze wyniki. Rekord Polski jest z 2016 roku ustanowiony na zawodach we Francji (Vars) przez Michała Pawlikowskiego 158,033 km/h a rekord świata to 203km/h. Brzmi kosmicznie.

https://www.redbull.com/pl-pl/rekord-polski?fbclid=IwAR1kqzXGXLVkHgMC-8YSGEIF8QuemVPJURSII4E6LWXbboN7jXssVRjLCGk

Nie namawiamy do jazdy na krechę wśród ludzi, bo jest to bardzo niebezpieczne dla postronnych. Ale są godziny i miejsca na stoku gdzie można się tak pobawić. Wpisujcie w komentarzach swoje rekordy.

U nas w sklepowej ekipie najszybsza jest Julka 🙂 która na miękkiej desce na polskich Słotwinach przebiła 80km/h a dokładnie 81.2km/h.

Rady jak poprawić swój rekord?

Wyratrakowany pusty stok najlepiej z miejscem gdzie bezpiecznie można wyhamować. Dobra pozycja zjazdowa. Nasmarowana deska. Pozytwne nastawienie. Oczywiście kask obowiązkowo.

A jaki jest Twój rekord? I jaka jest strefa komfortu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *