Rekord prędkości na snowboardzie | 203 km/h ?

Jaki jest obecny rekord prędkości na snowboardzie? Kto jest najszybszym z najszybszych? Zobacz ile da się wycisnąć na desce.

Osiągnięcie najwyższych prędkości bez wątpienia jest wyzwaniem dla każdego kto jeździ na desce. Obecnie, gdy jest wiele łatwych sposobów sprawdzenia prędkości (np. w aplikacji w telefonie lub zegarku), samemu można podjąć wyzwanie i z ciekawości sprawdzić swój wynik. Przebić obecny rekord może być jednak ciężko…

rekord prędkości na snowboardzie

Idealnym miejscem są do tego wyznaczone specjalne stoki. Często z pomiarem radarowym lub dodatkowo ze zdjęciem z fotokomórki. Taka forma sprawdzenia siebie jest bardzo atrakcyjna, jednak nie tak łatwo dostępna. Często wynik też jest zaskakujący dla Nas samych. Oczywiście na snowboardzie deska z twardymi wiązaniami w wersji gigantowej gwarantuje najlepsze wyniki.

rekord prędkości na snowboardzie

Rekord świata: Polska i Świat

Rekord Polski z 2016 roku ustanowiono na zawodach we Francji (Vars) przez Michała Pawlikowskiego i wynosi 158,033 km/h. To już niesamowity wynik, a mimo to brakowało mu jeszcze trochę do światowego mistrza. Rekord świata wynosi 203km/h i osiągnął go Edmond Plawczyk. To już brzmi kosmicznie.

Poniżej znajdziecie odnośnik do relacji RedBull TV polskiego rekordu i YouTube światowego:

rekord prędkości na snowboardzie
YouTube player

Nie namawiamy do jazdy na krechę wśród ludzi, bo jest to bardzo niebezpieczne dla postronnych i nas samych. Ale są godziny i miejsca na stoku które pozwalają na sprawdzenie samego siebie. Jednak pamiętajcie, aby zachować wszelkie środki ostrożności i upewnić się, że nie zagrażacie sobie lub innym użytkownikom stoku.


W naszej ekipie najszybsza jest Julka,która na miękkiej desce na polskich Słotwinach przebiła 80km/h a dokładnie 81,2 km/h.

Rady jak poprawić swój wynik?

Wyratrakowany pusty stok, najlepiej z miejscem gdzie bezpiecznie można wyhamować. Dobra pozycja zjazdowa. Nasmarowana deska. Pozytywne nastawienie. Oczywiście kask obowiązkowo.

A jaki jest Twój rekord?

YouTube player

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.