OSCYPek 2022 | Zawody dla Juniorów

W tym roku OSCYP Contest potrwa o jeden dzień dłużej! Po rywalizacji najlepszych w Polsce snowboardzistów, zorganizowana zostanie pierwsza edycja OSCYPka, zawodów specjalnie dla juniorów.

W tym roku OSCYP Contest potrwa o jeden dzień dłużej! Następnego dnia po rywalizacji najlepszych w Polsce snowboardzistów, zorganizowana zostanie pierwsza edycja “OSCYPek” – dodatkowych zawodów dla dzieciaków do 11-tego roku życia.

Do dyspozycji młodych riderów będą konkurencje w mini snowparku i slalomie, a dla najmłodszych udostępniony zostanie Burton Riglet Park do stawiania pierwszych kroków na desce.

OSCYPek wystartuje w niedzielę 30 stycznia o godzinie 11:00 na stoku Kotelnica, w Białce Tatrzańskiej.

OSCYPek wspiera najmłodszych snowboardzistów

Wspieranie młodych snowboardzistów od zawsze znajdowało się w DNA zawodów OSCYP Contest. Każdego roku do listy startowej dopisywane są nazwiska dobrze zapowiadających się zawodników z lokalnej sceny.

Wielu riderów dzięki temu nabiera doświadczenia i dostaje dużej dawki inspiracji i kreatywności. Dlatego organizatorzy największych w Polsce zawodów snowboardowych postanowili skupić się mocniej na inicjatywach dla najmłodszych talentów.

OSCYPek

Wielokrotnie w trakcie trwania zawodów, widzieliśmy mnóstwo dzieciaków śledzących z zajawką rywalizację” – tłumaczy Rafał Wielgus, założyciel serii zawodów OSCYP Contest. „Dobrze wiemy jak bardzo oglądanie na żywo snowboardingu potrafi inspirować do jazdy, dlatego od dawna myśleliśmy o stworzeniu dodatkowego konkursu dla młodych amatorów, którzy dzień wcześniej oglądali OSCYPa z pozycji publiczności.”

Burton Riglet Park
– snowboardowa szkółka dla najmłodszych. Na specjalnie przystosowanym dla najmłodszych dzieci snowparku, dzieci w przedziale wiekowym 3-6 mogą po raz pierwszy stanąć na desce i spróbować wjazdu na proste przeszkody pod pełną kontrolą profesjonalnych instruktorów. Nie trzeba posiadać własnego sprzętu! Po skończonym kursie dziecko otrzymuje swój pierwszy medal.

Mini Slalom
– pierwsza rywalizacja na desce powinna skupiać się na samej technice jazdy, dlatego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej powstanie mały tor do slalomu, a o zwycięstwie zadecyduje najszybszy przejazd. Przewidziano różne kategorie dla dzieciaków od 5-8 roku życia z podziałem na płeć i limitem uczestników, dlatego warto przyjść wcześniej i zapisać się do startu.

Junior SnowPark

– dla bardziej zaawansowanych juniorów przygotowanych zostanie kilka śnieżnych przeszkód snowboardowych, zbudowanych na wzór tych z OSCYPa, ale w znacznie mniejszej skali. Dzieci, które pierwsze snowboardowe kroki mają już za sobą, będą mogły podszkolić swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów z teamu Burton Snowboards, a także wziąć udział w “RIOTS Best Trick” organizowanym na małym kickerze. Przewidziany jest także dwugodzinny jam na całym junior parku. Wkrótce więcej szczegółów.

Zapisz się na zawody >> tutaj <<

OSCYPek

OSCYPek to nie tylko zawody, ale wydarzenie dla całej rodziny. Na miejscu znajdzie się także mnóstwo atrakcji dla rodziców. Burton Riglet Park to także idealna okazja do postawienia przez dziecko pierwszych kroków na desce.

Niedziela 30 stycznia w Białce Tatrzańskiej zapowiada się bardzo emocjonująco, co w połączeniu z sobotnim OSCYPem stworzy Wielkie Snowboardowe Święto trwające przez cały ostatni weekend stycznia 2022.

Nie może Cię tam zabraknąć!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.