Lista zawodników na OSCYPa 2022

To już ostatni tydzień przygotowań do OSCYP Snowboard Contest, największych w Polsce zawodów snowboardowych. W sobotę 29 stycznia najlepsi snowboardziści zmierzą się w trzynastej edycji konkursu, organizowanego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Lista potwierdzonych nazwisk została opublikowana przez organizatorów.

OSCYP Contest od zawsze skupiał największe nazwiska z polskiej sceny snowboardowej. Przez 15 lat ciągłej organizacji wydarzenia – zawody nie odbyły się tylko w zeszłym roku z powodu pandemii – na liście startowej pojawiali się Olimpijczycy, Mistrzowie Polski i znani z bardziej niezależnego podejścia do snowboardingu zawodnicy. OSCYP od zawsze potrafił łączyć w jednym miejscu różne kategorie jazdy na desce. Tak jest i w tym roku. Na lini startu OSCYPa XIII zobaczymy trzykrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich Michała Ligockiego, a także preferującego jibbing Marka Raubę. To jedyne zawody, gdzie tak różni riderzy walczą na jednym torze przeszkód. Oprócz wspomnianych snowboardzistów zobaczymy także Tomka Wolaka, Piotra Janosza, Kamila Knopa, Mateusza Zielonkę, Piotra Tokarczyka, Wojtka Pawlusiaka i wielu innych niezwykle uzdolnionych reprezentantów lokalnej sceny.

Obecność tak znanych nazwisk będzie nie tylko gwarancją dobrego widowiska, ale także inspiracją dla najmłodszych snowboardzistów, którzy w niedzielę 30 stycznia, dzień po zawodach profesjonalistów, zmierzą się w dodatkowym konkursie OSCYPek. Wciąż trwają zapisy do dwóch konkurencji – Junior Snowpark i Mini Slalom. W ramach snowparkowego konkursu dla najmłodszych zorganizowany zostanie The Riots Best Trick dla dzieciaków z roczników 2011 i młodszych. Dla autora lub autorki najlepszego triku przewidziana jest nagroda w wysokości 500 złotych. Przewidziane są także nagrody w pozostałych konkurencjach. Więcej szczegółów można znaleźć na oficjalnych kanałach zawodów w mediach społecznościowych.

Dla osób, które przyjadą obserwować zmagania w snowparku, firma Burton Snowboards przewidział darmowe testy sprzętu w ramach Burton Demo Tour. Darmowe testy obejmują między innymi możliwość sprawdzenia rewolucyjnego systemu bez paskowych wiązań StepOn. Nowa metoda zapięcia deski przyspiesza znacznie wpinanie deski do butów i znacząco wpływa na komfort jazdy na stoku.

To nie wszystkie atrakcje OSCYPowego weekendu. Przewidziany jest także konkurs Red Bull Mobile, w którym do wygrania będzie telefon iPhone SE. Wkrótce więcej szczegółów. Zachęcamy do śledzenia na bieżąco oficjalnych kanałów zawodów na Facebooku oraz Instagramie.

LISTA POTWIERDZONYCH ZAWODNIKÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W OSCYP XIII

Michał Ligocki
Krzysiek Owczarek
Maciej Dlugosz
Mateusz Zielonka
Piotr Janosz
Aleksander Kupis
Patryk Urbanski
Tomek Wolak
Marek Rauba
Mateusz Małysa
Igor Truszkowski
Janek Jaromin
Olaf Sypień
Bruno Bugla
Jędrek Maczugowski
Piotr Tokarczyk
Knop Kamil
Franek Golebiowski
Adrian Smardz
Wiktor Kozarski
Igor Truszkowski
Maciek Zaczyk
Maciek Mróz
Wojtek Pawlusiak
Nowak Patryk
Adam Adamski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *