Lista zawodników na OSCYP XIII | 2022

To już ostatni tydzień przygotowań do OSCYP Snowboard Contest, największych w Polsce zawodów snowboardowych. W sobotę 29 stycznia najlepsi snowboardziści zmierzą się w trzynastej edycji konkursu, organizowanego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej.

OSCYP Contest od zawsze skupiał największe nazwiska z polskiej sceny snowboardowej. Przez 15 lat ciągłej organizacji wydarzenia (zawody nie odbyły się tylko w zeszłym roku z powodu pandemii) na liście startowej pojawiali się olimpijczycy, Mistrzowie Polski i znani z bardziej niezależnego podejścia do snowboardingu zawodnicy.

OSCYP od zawsze potrafił łączyć w jednym miejscu różne kategorie jazdy na desce. Tak jest i w tym roku. Na linii startu OSCYPa XIII zobaczymy trzykrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich Michała Ligockiego, a także preferującego jibbing Marka Raubę. To jedyne zawody, gdzie tak różni riderzy walczą na jednym torze przeszkód.

Oprócz wspomnianych snowboardzistów zobaczymy także Tomka Wolaka, Piotra Janosza, Kamila Knopa, Mateusza Zielonkę, Piotra Tokarczyka, Wojtka Pawlusiaka i wielu innych niezwykle uzdolnionych reprezentantów lokalnej sceny.

| wizualizacja przeszkód na OSCYP 2022

Obecność tak znanych nazwisk będzie nie tylko gwarancją dobrego widowiska, ale także inspiracją dla najmłodszych snowboardzistów, którzy w niedzielę 30 stycznia, dzień po zawodach profesjonalistów, zmierzą się w dodatkowym konkursie dla juniorów OSCYPek.

Dla osób, które przyjadą obserwować zmagania w snowparku, firma Burton Snowboards przewidziała darmowe testy sprzętu w ramach Burton Demo Tour. Darmowe testy obejmują między innymi możliwość sprawdzenia rewolucyjnego systemu bezpaskowych wiązań StepOn.

LISTA POTWIERDZONYCH ZAWODNIKÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W OSCYP XIII

Michał Ligocki
Krzysiek Owczarek
Maciej Dlugosz
Mateusz Zielonka
Piotr Janosz
Aleksander Kupis
Patryk Urbanski
Tomek Wolak
Marek Rauba

Jędrek Maczugowski
Piotr Tokarczyk
Knop Kamil
Franek Golebiowski
Adrian Smardz
Wiktor Kozarski
Janek Jaromin
Olaf Sypień
Bruno Bugla

Igor Truszkowski
Maciek Zaczyk
Maciek Mróz
Wojtek Pawlusiak
Nowak Patryk
Adam Adamski
Mateusz Małysa
Igor Truszkowski


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.