Złoto dla Zoi Sadowski Synnott | X Games Slopestyle

Triumf Zoi Sadowski-Synnott i porażka Anny Gasser. Zobacz podium X Games 2022 Slopestyle.

Nie wiem, czy orientujecie się, że Zoi Sadowski-Synnott ma polskie korzenie. Miedzy innymi, z tego powodu jestem jej fanem. Tym bardziej cieszę się z jej złota zdobytego podczas X Games 2022.

Triumf Zoi Sadowski-Synnott i porażka Anny Gasser. Zobacz podium X Games 2022 Slopestyle.

Zawody w Aspen były bardzo emocjonujące i trzeba powiedzieć, że slopestyle kobiet poszedł bardzo mocno do przodu. Emocji przysporzyła nam Jimi Anderson (Roxy) która dopiero w ostatnim przejdzie pojechała czysto i bardzo stylowo. Choć wystarczyło to tylko na brązowy medal. Za to Kanadyjka Laurie Blouin (Nitro) miała najbardziej wyrównane przejazdy. Różnica w punktach była niewielka.

YouTube player

Największą przegraną bez wątpienia była Anna Gasser (Burotn) dla której 5 miejsce jest porażką. Co ciekawe, w sekcji z przeszkodami jechała naprawdę świetnie i stylowo. Dopiero trudne rotacje na skoczniach z podparciami sprawiły, że straciła swoją szansę na złoto w tej rozgrywce. Ale trzeba przyznać, że wszystko postawiła na jedna kartę. Wiec brawo za super walkę.

Warto też wspomnieć o Japonce Kokomo Murase (Burton), której przejazdy były bardzo trudne technicznie i choć znalazła się poza podium, to jestem pewien ze jeszcze o niej w tym sezonie usłyszymy. Nie wykluczał bym też Kokomo jako pretendentki do złota na olimpiadzie.

YouTube player

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.