Ben Ferguson: Fleeting Time. Recenzja filmu

Film powstawał dwa lata. Osobiście czekałem na niego z niecierpliwością i miałem wysokie oczekiwania. Spodziewałem się, że będzie to najlepsza produkcja w tym sezonie.

Ben Ferguson dostarczył nam epicki film snowboardowy. Jeśli nie znasz tej postaci, to musisz wiedzieć, że jest to jeden z najlepszych zawodników. A w filmie będziesz miał okazje poznać drogę jego kariery. Nie zabrakło unikalnych wstawek z dzieciństwa Bena.Oprócz głównego raidera zobaczymy też licznych przyjaciół – każdemu z nich przypisano osobny epizod. Wystąpili między innymi: Mark McMorris, Travis Rice, Dany Davis, Red Gerard, Hailey Langland, Zoi Sadowski-Synnott, Mikkel Bank, Brock Crouch.

Sam Ferguson mówi: „Moim celem dla Fleeting Time było nakręcenie klasycznego filmu o snowboardzie, takiego jak te, które oglądałem dorastając. Film spełnia te same wysokie standardy, wytrzymuje próbę czasu i inspiruje następne pokolenia do wyjścia i jazdy. Wszyscy w filmie są niesamowitymi snowboardzistami, to jedni z moich ulubionych ludzi z którymi jeżdżę. Zmuszają mnie do lepszej jazdy za każdym razem.”

Najbardziej spodobały mi się ujęcia kręcone z dwóch perspektyw. Najpierw obserwujemy kadr z drona lub helikoptera. To daje nam świetny obraz na otoczenie i całego lajna od szczytu. Zaraz potem pojawiają się wstawki z GoPro umieszczonego na kasku. Można “wskoczyć w buty” raidera i zobaczyć przejazd jego oczami.

Gdzie był kręcony film?

Mamy ujęcia z Whistler w Kolumbii Brytyjskiej, McCall w Idaho, Jackson Hole w Wyoming, Valdez na Alasce. Poza tym z Japonii, oraz z rodzinnego miasta Bena – Oregonu, w górach Bachelor i Hood.

Możecie zobaczyć zjazdy w głębokim puchu, po stromych szczytach i na specjalnie zbudowanych skoczniach. Raibu Katayama, Mikey Ciccarelli i Luke Winkelmann zaprezentowali swoje umiejętności na halfpipe zbudowanym na hali w Japonii. Ogólnie – jest na co popatrzeć.

Źródło: Red Bull TV

Fleeting Time to reżyserki debiut Bena Fergusona. Drugim reżyserem jest kultowy fotograf snowboardowy Aaron Blatt. Rola producenta wykonawczego przypadła Ryanowi Runke i Florianowi Moser. Poza tym, swój wkład w montaż mieli też Joe Carlio i reżyser obrazu Justin Eeles.

Podsumowując: naprawdę warto obejrzeć ten film, choć spodziewałem się nieco dłuższej produkcji.

Czy jest to najlepszy film w tym sezonie? Jeszcze zbyt wcześnie by tak wyrokować. Niemniej, moim zdaniem może zająć miejsce w TOP 3.

Reżyser: Ben Ferguson, Aaron Blatt

Produkcja: Ryan Runke, Florian Moser

Czas: 42min

Ocena 9/10

Cały film możecie obejrzeć na Red Bull TV : TUTAJ.


Zobacz także: Forum Snowboards reaktywacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.