Forum Snowboards reaktywacja już 26.10.2022

Rzadko w snowboardzie jest marka tak kultowa i tak powszechnie lubiana jak Forum. Marka została założona w 1996 roku przez jednego z najbardziej wpływowych zawodników, Petera Line i firmę Four Star Distribution. Znane przede wszystkim z najmocniejszej snowboardowej ekipy Forum8, z niekonwencjonalnego marketingu, rozwoju produktów i ogólnego wpływu na branżę, Forum było potęgą snowboardową w latach 90. i na początku 2000 roku. Założona dla riderów przez riderów, Forum zrewitalizowało rynek snowboardowy. Było prowokacyjne i wyznaczało trendy, jednocześnie pokazując co jest możliwe do osiągnięcia w świecie snowboardu. 

Peter Line stworzył najbardziej progresywny team snowboardowy, jaki kiedykolwiek powstał. Ponadto współpracował z Mike’em MacIntyre, znanym również jako Mac Dawg, twórcą filmów snowboardowych. To były czasy w których pokazanie się w filmie MacDowng Production było marzeniem większości riderów. Przykładem może być „The Resistance” – przez wielu uznany za najbardziej wpływowy film o snowboardzie, jakie kiedykolwiek nakręcono. Super team Forum 8, to: JP Walker, Jeremy Jones (ten od jibów), Joni Malmi, Wille Yli-Luoma, Bjorn Leines, Devun Walsh, Chris Dufficy i sam Peter Line.

Poza sprzętem powstały jeszcze dwie linie ubrań Special Blend i Foursquare. Obie marki również odcisnęły piętno na wyglądzie mody snowboardowej.

https://forumsnow.com

Droga na dno?

Z powodu kiepskich decyzji finansowych Forum przeżywało trudne czasy na początku 2000 roku. Na skraju upadku firma Burton Snowboards skorzystała z okazji zakupu marki w 2004 roku. Jak twierdzi Burton, szanowali oni markę i ich nadzieją było spowolnienie trendu kupowania marek snowboardowych przez firmy narciarskie. Nie chcieli, aby Forum stało się kserokopią, schodziło z jakości i porzucało innowacyjność, a finalnie trafiło do sklepów wielkopowierzchniowych. Zamiarem było utrzymanie wszystkiego w rękach snowboardzistów zachowując kulturę i utrzymując rozwój marek. 

Po ośmiu latach pod skrzydłami Burtona sprawy nie poszły zgodnie z planem. Burton zauważył że gryzie własny ogon. Produkty Foruma wykorzystywały materiały i technologie Burtona, a jednocześnie dla wielu była bardziej zajawkowa i bardziej “corowa”. Okazało się że biznes nie jest opłacalny. Podczas dużych zmian i restrukturyzacji całego portfolio dla Forum nie zatłoczyło już miejsca , zaprzestało produkcji w 2012 roku i ostatecznie zamknęło podwoje w 2014 roku. Ale czy na pewno?

Przyszłość Forum

Dziesięć lat później i po sześciu latach zakulisowych dyskusji, ustami samego Jeremiego Jonesa ogłoszono długo oczekiwany powrót. Maszyna ruszyła. Zaczęto od zwerbowania kilku oryginalnych członków, którzy byli kluczem do sukcesu Forum na początku jego istnienia. Peter Line, Jeremy Jones i Mike MacIntyre przejmują pełną kontrolę nad kreatywnością, jednocześnie zajmując tylne miejsce i zapewniając jedynie bankroll. Jeremy, Peter i Mike nie będą w tym roku pobierać żadnych pensji i wkładać serca w projekt. Do tego stopnia, że ​​Jeremy skreśli swój obecny kontrakt z Nitro Snowboards, aby kontynuować przedsięwzięcie Forum.

Możemy przeczytać: “Forum to marka skoncentrowana wyłącznie na snowboardzie, skupiająca się na wysokiej jakości produktach, wspólnie dokładająca wszelkich starań, aby przyczynić się do zabawy i rozwoju snowboardu. Niezależnie od tego, czy jesteś za nimi, czy przeciwko nim, marka z pewnością wróciła w ręce tych, którzy żyją Forum”.

Oto, co wiemy do tej pory: 

  • W e-mailu wysłanym do rodziny, przyjaciół i kolegów Jeremy, Mike i Peter przedstawili plan FORUM 2022.
  • Strona zostanie uruchomiona jesienią 26.10.2022 roku.
  • Możesz śledzić postęp w LoadingNext.Online lub w LoadingNext IG .
  • Limitowana seria desek na zimę 22/23 będzie dostępna online i w wybranych sklepach.
  • Mothership będzie miejscem produkcji (ekologiczna fabryka Capita w Austrii).
  • Nie będzie Special Blend/ 4 Square – Tylko Forum, tylko snowboardy. 
YouTube player
Pamiętacie kasety VHS? To jeden z pierwszych filmów snowboardowych.


Zobacz także: „Rozkołys” czyli surfing w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.