Park Degree – Snowpark Słotwiny Arena

W Polsce od początku historii snowboardu zmagamy się z brakiem dobrze przygotowanych snowparków. To są koszty, to są wypadki, odpowiedzialność. Z punktu widzenia zarządcy – raczej same problemy. Do tego samo postawienie przeszkód to za mało.

O snowpark trzeba dbać i to każdego dnia. Najczęściej nie jest to praca dla jednej osoby, tylko całej wykwalifikowanej ekipy. Dlatego bardzo cieszy nas fakt, że w Grupie Pingwina dostrzegli potencjał na przyciągnięcie snowboardzistów do swoich ośrodków.

Park Degree to ekipa shaperów zajmująca się budowaniem śnieżnych placów zabaw dla snowboardzistów i narciarzy freestylowych. I robią to na wysokim, alpejskim poziomie. Efekty ich pracy można znaleźć m.in w Krynicy w ośrodku Słotwiny Arena.

Snowpark Słotwiny to blisko 400 metrów wyselekcjonowanych przeszkód. Umiejscowiony w pobliżu lasu i mało uczęszczanej trasy, jest świetnym klimatycznym miejscem dla wszystkich freestyle’owców, niezależnie od ich poziomu.

Przestrzeń snowparku jest usytuowana wzdłuż bocznej, krótkiej trasy osłoniętej drzewami. Sześcioosobowa kanapa obok zapewnia szybki transport na górę, raczej nie uświadczysz tam kolejki do wyciągu. Oddzielnie, obok parku znajdziecie Playcross – czyli tor z bandami, hopkami i rollerami. W tym roku poprowadzono go częściowo przez las, co znacznie wydłużyło i urozmaiciło trasę.

Co nowego w sezonie 22/23

W tym sezonie shaperzy przygotowali trochę nowości. Przed sezonem sporo się podziało, czego efektem mamy zwiększona powierzchnię parku, który będzie działał nawet przy mniejszej ilości śniegu. Możemy spodziewać się nowego ustawienia linii przeszkód. Przygotowano linię skoczni, oraz dwie linie przeszkód z railami, boxami i rurami. Odpowiednie przygotowanie najazdów i selekcja przeszkód sprawiają, że zarówno początkujący jak i doświadczony raider znajdzie tam coś dla siebie.

NOWOŚCI

Dodatkowo, do parku wjeżdżają nowe rurki: 2 x industry rail 6m, bramka 2m, down-flat-down mailbox, rakieta.

Ekipa Park Degree dbająca o Snowpark Słotwiny

Już 13-15 grudnia na Słotwinach startują pierwsze w tym roku warsztaty freestylowe dla kobiet organizowane przez Shred Girls. To dopiero początek i przez cały sezon spodziewamy się kolejnych eventów i imprez w tym klimatycznym miejscu.

Jeżeli to Wam nie wystarcza, obczajcie zajawkę z zeszłego sezonu nagraną w Snowpark Słotwiny:

Shapersland | a film by @mat kozlowski


Zobacz także: Twarde buty i freestyle? „Hard” jako powrót do old-school’u

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.