Co robią snowboardziści latem?

Wakeboarding to bardzo często wybierana przez snowboardzistów dyscyplina. Szczególnie, jeśli ktoś lubi śmigać po przeszkodach. Podobieństw jest bardzo dużo – w końcu śnieg to woda ;). Przede wszystkim miałem jednak na myśli aspekty samego klimatu na spocie. W snowpark’u i wakepark’u ludzie sobie jeżdżą i siedzą w swoim gronie wśród dalszych znajomych których spotykają, odpoczywają przed kolejną sesja. 

Na Wakeboardzie również jesteśmy przypięci do deski. Choć same wiązania bardziej przypominają buty. Odczucia z jazdy są zbliżone, jednak wiadomo, że sama pozycja jest nieco inna. 

Czy upadki o wodę bolą? To zależy od prędkości wyciągu i tego jak uderzymy. Oczywiście się zdarzają, ale im bardziej będziemy zaawansowani, tym rzadziej będą się zdarzać. No chyba, że uczymy się czegoś nowego – wtedy jest to wpisane w cenę. 

Z resztą bardziej męczące jest sam powrót w pław do brzegu i powrót z buta z deska pod pachą.

Na Wake można też jeździć za motorówką. Ale ze względu na koszt takiej inwestycji jest to zabawa raczej już dla osób mocno wkręconych w temat i z grubym portfelem. 

W polsce obecnie mamy całkiem sporo Wake Parków praktycznie w pobliżu każdego dużego miasta. 

Wystarczy popytać znajomych lub skorzystać z Googla 🙂

My polecamy te miejsca które znamy. Jeśli nie ma tam waszego ulubionego wakeparku piszcie w komentarzach lub w email’u. Dopiszemy.

1. WakeFamily Brwinów (dwa wyciągi – duży i mały) 

2. WakePark Lublin 

3. Wake Zone Stawiki Sosnowiec (słuchy chodzą, że to najlepsza miejscówka)

4. Wake Central Park Głowno (Nie daleko Łodzi)

5. Rueda Wakepark Januszkowice

6. Wakepark Bydgoszcz

7. Wakepark Gorzów

8. WakePark Gdańsk

9. Wake Park Wroclaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.