Co robią snowboardziści latem? Wakeboard

Wakeboarding to bardzo często wybierana przez snowboardzistów dyscyplina. Szczególnie, jeśli ktoś lubi śmigać po przeszkodach. Podobieństw jest bardzo dużo – w końcu śnieg to woda 😉

Przede wszystkim miałem jednak na myśli aspekty samego klimatu na spocie. W snowpark’u i wakepark’u ludzie luźno sobie jeżdżą i siedzą w swoim gronie znajomych, odpoczywają przed kolejną sesją, obserwują innych na wodzie.

Na Wakeboardzie również jesteśmy przypięci do deski, choć same wiązania bardziej przypominają buty. Deski są krótsze i zdecydowanie szersze. Odczucia z jazdy są zbliżone, jednak wiadomo, że sama pozycja jest nieco inna. Idzie znaleźć jeszcze kilka innych różnic.

Czy upadki o wodę bolą? To zależy od prędkości wyciągu i tego jak uderzymy. Odpowiedź brzmi: Owszem, potrafi zaboleć. Nie zapominajmy, że wakeboard to jeden ze sportów ekstremalnych. Po złapaniu podstaw upadki nie zdarzają się już tak często, a na pewno są bardziej kontrolowane i mniej agresywne.

Z resztą najbardziej męczące jest dopłynięcie wpław do brzegu po glebie i powrót z buta na start z deską pod pachą.

Na Wakeboardzie można też pływać za motorówką. Ale ze względu na koszt takiej inwestycji jest to zabawa raczej już dla osób mocno wkręconych w temat i z grubym portfelem. Plusem jest fakt, że za motorówką możemy pływać na każdym większym akwenie wodnym, bez konieczni korzystania z wyciągów.

W Polsce obecnie mamy całkiem sporo Wake Parków praktycznie w pobliżu każdego dużego miasta. Wystarczy popytać znajomych lub skorzystać z Googla.

My polecamy te miejsca które znamy. Jeśli nie ma tam waszego ulubionego wakeparku piszcie w komentarzach lub w mailu. Dopiszemy.

1. WakeFamily Brwinów (dwa wyciągi – duży i mały) 

2. WakePark Lublin 

3. Wake Zone Stawiki Sosnowiec (słuchy chodzą, że to najlepsza miejscówka)

4. Wake Central Park Głowno (Nie daleko Łodzi)

5. Rueda Wakepark Januszkowice

6. Wakepark Bydgoszcz

7. Wakepark Gorzów

8. WakePark Gdańsk

9. Wake Park Wroclaw


Zobacz także: Dobór dechy – 7 ważnych kroków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.