Pierwsze otwarte wyciągi w Polsce – 08.12.22

Sezon teoretycznie jeszcze się nie zaczął, ale ku uciesze wszystkich snowboardzistów – mamy już pierwsze otwarte wyciągi w Polsce!

Już chyba tradycyjnie, pierwszy otwarty stok w Polsce to UFO w Bukowinie Tatrzańskiej – można tam śmigać już od 20 listopada. Kolejnym ośrodkiem jest Tylicz Master Ski – czynny od dzisiaj, tj. 22 listopada. Tylicz Ski, znajdujący się zaledwie kilkaset metrów dalej, nie pozostaje dłużny i otwiera się na weekend 26-27 listopada. Niestety w następujące dni w ciągu tygodnia nie będzie czynny, zapewne aż do oficjalnego otwarcia sezonu. Oczywiście są to małe ośrodki, w których nie otwarto jeszcze wszystkich dostępnych tras.

Trzymamy rękę na pulsie i monitorujemy kolejne otwierające się ośrodki. Na szczęście obecna pogoda w górach sprzyja zimowej aurze i umożliwia intensywne naśnieżanie tras – co właśnie robi większość kompleksów narciarskich. Prawdopodobnie większość szykuje się na otwarcie w początkowych dniach grudnia – obstawiamy pierwszy weekend.

Czas pokaże, czy warunki pogodowe pozwolą na planowe otwarcie wszystkich ośrodków i tras. Trzymamy kciuki za jak najszybsze zaśnieżenie południowej części kraju!

Update 8.12.2022

Po aktualizacji śniegowej znamy już oficjalne daty otwarcia popularniejszych, większych ośrodków. Zieleniec planuje uruchamiać koleje przez weekend począwszy od soboty 10 grudnia. Tego samego dnia startuje oficjalnie Czarna Góra. Za to pierwsze wyciągi w Białce Tatrzańskiej na Kotelnicy otwierają się dzień wcześniej, tj. w piątek 9 grudnia. Szczyrk Mountain Resort ogłosiło oficjalną inaugurację sezonu 17 grudnia 2022.

Obserwując pogodę w górach spodziewamy się otwarcia większości stacji w nadchodzących dniach. W połowie grudnia zapewne będzie można szusować już na wszystkich stacjach.

Udanego sezonu!


Zobacz także: Rababangpark czyli poduszka PRO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.