“NACHT” od Korua Shapes | MUST SEE!!

NACHT to drugie podejście eksperymentalne Thomasa do ruchomych obrazów. Nakręcony wyłącznie przy użyciu długiego obiektywu i statycznej kamery, ponadczasowy zwrot Nicholasa i wizualne oko Thomasa płynnie łączą się w tym audiowizualnym dziele sztuki”

Korua Shapes: NACHT

Nacht” od Korua shapes to dość krótka, ale zapierająca dech w piersiach produkcja. To idealny przykład powiedzenia “jakość, a nie ilość”.

Data premiery: 20 październik 2020
Czas trwania: 2 minuty
Produkcja: Korua Shapes 
Rider: Nicholas Wolken

YouTube player

Koniecznie trzeba go zobaczyć, koniec kropka. To, co pisze producent, oddaje klimat filmu w 100%. Nie będę nawet dodawać więcej – przeczytajcie zajawkę:

“Połączenie sztuki, filmu i jazdy na snowboardzie, z precyzyjnymi zwrotami przez starannie skomponowane klatki, zabawą z efektami światła i cienia oraz percepcją widza. Estetyczne i enigmatyczne krajobrazy wydają się pozaziemskie i są rozwiązywane w znaczący sposób przez często nagłe pojawienie się snowboardzisty, któremu towarzyszą eksperymentalne dźwięki.

To, co rozpoczęło się jako „sesja próbna”, zaowocowało teraz filmem koncepcyjnym NACHT, nakręconym i wyreżyserowanym przez naszego ambasadora i znanego fotografa Thomasa Stöckli. Ten 2-minutowy film krótkometrażowy powstał w ścisłej współpracy z Nicholasem Wolkenem i został nakręcony w ciągu czterech nocy na górze Rinerhorn w Davos w Szwajcarii.

NACHT to drugie podejście eksperymentalne Thomasa do ruchomych obrazów. Nakręcony wyłącznie przy użyciu długiego obiektywu i statycznej kamery, ponadczasowy zwrot Nicholasa i wizualne oko Thomasa płynnie łączą się w tym audiowizualnym dziele sztuki. Aby zabrać widza głębiej w ten mistyczny świat, Julian Sartorius skomponował pasującą partyturę do NACHT, używając deski snowboardowej KORUA BulletTrain jako korpusu dźwiękowego, aby stworzyć określone części ścieżki dźwiękowej.”

Ocena: 10/10


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.