Halfpipe Pekin 2022 | Historyczny triple cork i złoto Ayumu Hirano | Shaun White bez medalu

Pierwszy w historii triple cork na igrzyskach i nieudany przejazd legendy snowboardu, Shauna White’a. Finały Halfpipe Pekin 2022.

Kategoria Halfpipe podczas tych igrzysk była w pewnym sensie wyjątkowa. Po pierwsze, ze względu na last run legendy snowboardingu – Shauna White’a, który tym występem zakończył swoją karierę. Po drugie, ze względu na niesamowity wyczyn Japończyka Ayumu Hirano.


Pierwszy w historii triple cork na igrzyskach i nieudany przejazd legendy snowboardu, Shauna White'a. Finały Halfpipe Pekin 2022.
Ayumu Hirano złotym medalistą w halfpipe

To już koniec kariery Shauna White, ikony w konkurencji halfpipe. Występ na tych igrzyskach był jego ostatnim na olimpiadzie. Do medalu zabrakło niewiele.

W ostatnim przejdzie postawił wszystko na jedną kartę, i to niestety nie wystarczyło. Ale to bez znaczenia, bo i tak odchodzi w wielkim stylu. Jako legenda dla snowboardzistów, na widowni zebrał większy aplauz niż zwycięzca kategorii. Ostatnie igrzyska przyniosły mu 4 miejsce.

Pierwszy w historii triple cork na igrzyskach i nieudany przejazd legendy snowboardu, Shauna White'a. Finały Halfpipe Pekin 2022.

Od początku było wiadomo, że całą konkurencją mężczyzn będzie pojedynek miedzy Ayumu Hirano a Scotty Jamesem. Wszystko rozstrzygało się w ostatnim przejdzie. Tym razem Australijczyk był w po prostu w nieco gorszej dyspozycji. Japończyk wykorzystał niższą notę rywala i zmiótł konkurencję wykonując pierwszy w historii zawodów pełny przejazd z triple corkiem. Dzięki temu zgarnął 96 punktów i stanął na czele pudła.

YouTube player

Wyniki snowboardowej konkurencji halfpipe mężczyzn:
1. Ayumo Hirano (Japonia) 96,00 pkt
2. Scotty James (Australia) 92,5
3. Jan Sherrer (Szwajcaria) 87,25
4. Shaun White (USA) 85,00


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.