Co nowego w sprzęcie? | Bataleon 23/24 – Anniversary 20Y Collection

Co sezon na rynku sprzętu snowboardowego możemy spodziewać się zarówno wieloletnich klasyków jak i nowych modeli. Początek roku to czas oglądania, poznawania i wybierania sprzętu, który pojawi się w sklepach w następnym sezonie zimowym. Przyglądamy się propozycjom Bataleona na sezon 2023/24

bataleon 20y collection anniversary

Właśnie trwa intensywny okres kontraktacji towaru na przyszły sezon. Trzeba przyznać, że niewielu klientów jest nastawionych na nowości. Zazwyczaj wolą wybrać sprawdzony, znany model. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że w wielu firmach dostępne są ponadczasowe modele – nawet po 20 latach. Takim przykładem jest Burton Custom czy Capita Doa. Oczywiście z sezonu na sezon są upgrade’owane do nowych potrzeb i technologii, jednak baza i zamysł opiera się na pierwotnym modelu. Takie zmiany są zazwyczaj na plus.

Jednak innowacje i nowe pomysły pojawiają się zazwyczaj w nowych modelach

Zajmując się snowboardem i “siedząc w temacie” od dłuższego czasu łatwo jest spodziewać się osiągów blatu już po samej jego specyfikacji. Wiadomo, że nigdy nie zastąpi to możliwości objeżdżenia deski na żywo. Choć z tym też czasami może być problem.

Bo jak testować freeride’ówki gdy nie ma puchu w górach? Co powiedzieć o desce freestylowej nie będąc wymiataczem w snowparku? Testujemy nowe deski przy każdej możliwej okazji. Na szczęście dzięki wieloletniemu doświadczeniu potrafimy wybrać deski godne polecenia.

Bo polecamy tylko to, na czym sami chcielibyśmy jeździć


NOWOŚCI Bataleon 23/24 – Anniversary 20Y

Ostatnio mieliśmy okazję przyjrzeć się propozycji od Bataleon na przyszły sezon. Zima 2023 jest rocznicową, dwudziestą na rynku snowboardowym dla tej firmy. Z tej okazji powstała specjalna seria sprzętu – Bataleon 20Y Anniversary Collection. Dla uczczenia tej chwili wyprodukowano deskę i wiązania upamiętniające historię marki. Sami spójrzcie jak się prezentuje:


“Pierwszą deską, którą miałem okazje testować był Goliath. W zasadzie to żadna nowość, a wręcz całkiem popularny model – jednak w moje ręce wpadł egzemplarz w limitowanej wersji na 20-lecie firmy. Dodatkowo, wcześniej nie miałem okazji się na niej przejechać. Więc podwójna radość z testowania. Więcej o limitowanym Bataleonie w materiale wideo, bezpośrednio z klimatycznego Bataleon Mountain Lodge: “

YouTube player

Nowe modele Bataleon 2023/24

Na pewno możemy się spodziewać kilku ciekawych smaczków które dopiero mają pojawić się w ofercie:

Beyound Medals – kierunkowy Twintip; dla wielbicieli szybkiej jazdy

Moodboard – ciekawy, parkowy blacik

Thunder Storm – ciekawa mieszanka, a właściwie połączenie modelu damskiego i męskiego Thunder i Storm; uniwersalny uniseks?

Cruiser Plus – może nie nowy model, ale nowa odsłona Cruisera; zyskał plusik w nazwie dzięki wielu zmianom

bataleon 2023/24
bataleon 2023/24

Brzmi ciekawie? Na którym chcielibyście się przejechać najbardziej?


Zobacz także: Full Loop na snowboardzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.