Stinky: zwykła – niezwykła skarpeta snowboardowa

Skarpetka snowboardowa. Brzmi całkiem normalnie, jak zwykły element odzieży który każdy z nas ma w swojej szafie. Przecież nikt nie przykłada większej uwagi do skarpet. Ale jakby się tak zastanowić, wiele osób jednak ma swoje ulubione skarpetki – te które wybiera jak najczęściej i te, które leżą zapomniane w głębi szuflady.

W butach snowboardowych ta sprawa nabiera trochę większego znaczenia. Ciepło i komfort w bucie snowboardowym przez cały dzień jazdy to coś, o czym marzy każdy Rider. I tutaj nagle okazuje się, że skarpety mogą być cieńsze, grubsze, z materiałów bardziej syntetycznych albo naturalnych, z wełną merino albo klasyczną bawełną. No i jak w każdej dziedzinie – są lepsze, i są te gorsze. A niby to “tylko” skarpety… Dziś prezentujemy Nasze ulubione skarpetki – Stinky Socks.

Stinky Socks powstało z zajawy. Grupa przyjaciół wspólnie podróżowała, aż w ich głowach zrodził się pomysł aby założyć firmę. Firmę, która będzie produkowała skarpety wysokiej jakości.

Od tego czasu minęło już 10 lat. Przez cały ten czas Stinky wspiera zajawkowiczów i indywidualistów w realizacji ich pasji. Bądźmy szczerzy – jak można zdobyć uznanie i wybić się spośród konkurencji firm ze skarpetkami? To akurat proste – Stinky od samego początku postawiło sobie za cel produkowanie skarpet o najwyższej jakości. Przez lata się tego trzymali, dzięki czemu zaskarbili sobie zaufanie sporej rzeszy fanów.

Czym się wyróżniają skarpety Stinky?

Rozkładając Stinky na części pierwsze okazuje się, że to wcale nie jest taka zwykła skarpetka. Przy produkcji używana jest bawełna o specjalnym splocie, dzięki czemu pochłania do trzech razy więcej wilgoci niż klasyczna, a nasze stopy pozostają dłużej suche. Dodatkowo zastosowano specjalny system Aegis® – blokuje namnażanie się bakterii, czyli utrzymuje na dłużej higieniczny komfort i świeżość w butach. Chyba każdy kto spędził choć kilka godzin na stoku wie, jak bardzo jest to ważne.

Stinky Socks to nie tylko technologie i opisy na papierze. Komfort noszenia skarpet jest odczuwalnie podwyższony przez kilka czynników. Po pierwsze, prawa i lewa skarpetka zawsze są oznaczone i uszyte analogicznie z anatomią stopy, tak aby pasować idealnie. Przecież buty też mamy prawe i lewe, prawda? Dodatkowo ściągacze są rozmieszone w odpowiednich strefach skarpety tak, aby przez wiele godzin trzymały się na swoim miejscu.

W kolekcji skarpet Stinky znajdziemy wersje o różnym składzie, grubości i poziomie ciepłoty. Nie zabrakło oczywiście wariantów z wełną z merynosa. Charakteryzuje się ona utrzymaniem komfortu nawet w ekstremalnych warunkach temperaturowych, dodatkowo jest antybakteryjna i wyjątkowo przyjemna w dotyku.

Stinky nie tylko dba o jakość swoich produktów, ale także o odpowiedzialną ekologicznie produkcję w Europie. Oznacza to nie tylko świadomy ekologicznie proces produkcyjny, ale także wybór biodegradowalnych opakowań do transportu.

Marka stworzyła wiele kolaboracji, a w Polsce współpracuje z riderami @adriansmardz oraz @shred__dad. Oprócz tego wspierają ciężką pracę shaperów z @tiger_snowpark_czarnygron.

YouTube player

Dołącz do rodziny #stinkyfamily jak wiele ludzi z pasją na całym świecie.

Skarpetki znajdziecie w wybranych sklepach:


Zobacz także: STAR WARS™ X DC SHOES SNOW COLLECTION

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.