Nowe pokolenie snowboardzistów na OSCYPku

Trzynasta edycja OSCYP Snowboard Contest zakończyła się w sobotę, a w niedzielę przyszła pora na młode pokolenie zawodników, czyli pierwszą edycję OSCYPka. Na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej powstał mały tor do slalomu i specjalnie przystosowany snowpark, na którym zapisane do konkursu dzieciaki walczyły o miejsca na podium. W sumie przyznano trzynaście nagród w pięciu różnych kategoriach.

OSCYPek 2022 – Podium Junior Snowpark Chłopaki fot. Mateusz Kusznierewicz

Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważne jest wspieranie młodych sportowców niezależnie od dyscypliny, którą uprawiają. Każde doświadczenie związane z udziałem rywalizacji kształtuje charakter i wzmacnia psychikę przyszłego zawodnika lub zawodniczki. Dlatego po piętnastu latach organizacji największej w Polsce serii imprez snowboardowych, organizatorzy OSCYP Contest postanowili rozszerzyć weekend w Białce Tatrzańskiej o dodatkową imprezę, ukierunkowaną na najmłodszych riderów.

OSCYPek 2022 – Zuzia Machowska fot. Rafał Wielgus

OSCYPek to specjalny konkurs dla dzieciaków poniżej dwunastego roku życia rozgrywany w dwóch kategoriach – mini slalom i junior snowpark. Zawody rozpoczęły się w słonecznej atmosferze, choć pogoda zmieniała się wielokrotnie w trakcie trwania imprezy. Pierwszą konkurencją był mini slalom, w którym czas przejechania toru decydował o zwycięstwie. Wśród dziewczyn najszybsza była Karina Koszarek, wyprzedzając drugą w stawce Mię Bezę i zamykającą podium Hanię Kosmowską. Chłopcy podzielili się podium następująco – pierwszy był Olo Kosmowski, tuż za nim był Kacper Ciupek, wyprzedzający nieznanie trzeciego Jakuba Witka.

OSCYPek 2022 – fot. Mateusz Kusznierewicz

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w snowparku, gdzie dzieciaki pokazały poziom przewyższający oczekiwania wszystkich zgromadzonych. Obecni na widowni profesjonalni zawodnicy nie mogli uwierzyć jak trudne triki były wykonywane przez tak młode dzieciaki. Między innymi siedmioletni Nunu Kunert wykonywał rotacje przy wejściu i zejściu z przeszkód jibbowych, czym zaskoczył nie tylko sędziów, ale także reagującą żywo na triki publiczność. Ostatecznie Nunu zajął drugie miejsce, ustępując swojemu starszemu bratu Frankiemu. Podium Junior Snowparku zamknął Szymon Miętus. Dziewczyny również zaskoczyły wysokim poziomem. Najlepsza na skoczni i boxach była Zuzanna Machowska, wyprzedzając w ocenach sędziów Mię Bezę i zamykającą podium Lenę Malik.

OSCYPek 2022 – fot.Rafał Wielgus

Dodatkowo organizowany był konkurs The Riots Best Trick polegający na wykonaniu najlepszego triku na skoczni. Jego zwycięzcą został Gustaw Nawarkiewicz Wiśniewski.

Zawody zakończyły długi weekend snowboardowy pod znakiem OSCYPa. Prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja OSCYPka, ponieważ sukces tegorocznego konkursu przerósł oczekiwania wszystkich obecnych i organizatorów. Wkrótce na kanałach social media pojawi się więcej materiałów zdjęciowych i filmowych z wydarzenia.

OSCYPek 2022 – Frankie Kunert fot. Rafał Wielgus

PEŁNE WYNIKI OSCYPKA 2022

MINI SLALOM DZIEWCZYNY

 1. Karina Koszarek
 2. Mia Beza
 3. Hania Kosmowska

MINI SLALOM CHŁOPAKI

 1. Olo Kosmowski
 2. Kacper Ciupek
 3. Jakub Witek

JUNIOR PARK DZIEWCZYNY

 1. Zuzanna Machowska
 2. Mia Beza
 3. Lena Malik

JUNIOR PARK CHŁOPAKI

 1. Frankie Kunert
 2. Nunu Kunert
 3. Szymon Miętus

THE RIOTS BEST TRICK

Gustaw Nawarkiewicz Wiśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.