Natural Selection 2021 TEASER

Natural Selection to wyjątkowe zawody freeride’owe których pomysłodawcą jest Travis Rice. Historia tego wydarzenia sięga aż 2011 roku, wtedy jeszcze pod nazwą Super Natural

YouTube player

Idea jest prosta – ostateczny termin zawodów jest ogłaszany wtedy, gdy warunki będą spełniać oczekiwania. Czyli w skrócie – potrzebne jest bardzo, bardzo dużo śniegu. Bo jak mawia sam Travis, “plac zabaw projektuje matka natura”. Jednak nie jest to w 100% prawda, bo przecież latem wiele przeszkód jest przygotowywana w drewnianej postaci. Jako ciekawostkę powiem wam (tym, którzy jeszcze nie wiedzą), że mamy na Pilsku świeżo zbudowany FUN TRACK i idea jest dosyć podobna, choć oczywiście nie aż tak ekstremalna.

A wracając do samych zawodów, to dopiero gdy wszystko pokryje gruba pierzyna śniegu zaczyna się zabawa. Chociaż liczy się tu głównie fun, to jednak nie tak łatwo się tam dostać. Obecność tylko w ramach zaproszenia. W każdej edycji możemy zobaczyć jedne z największych nazwisk obecnego snowboardu. Kilka miejsc zostało przyznanych w ramach dzikiej karty, która trafiła do zwycięzców internetowego głosowania, które skończyło się w miniony czwartek.


Zawody bardzo przypominają Freeride World Tour tyle, że większą wagę przywiązuje się do wykonywanych ewolucji, niż wyboru i trudności linii. My czekamy z niecierpliwością na relacje. A gdzie to oglądać? Transmisja będzie dostępna jak zawsze na Redbull TV:

natural selection 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.