Natural Selection 25-31 Stycznia Jackson Hole

Druga edycja niesamowitych zawodów gdzie spotykają się dwa światy Freeraidu i Freestylu. Pomysłodawcą jest legenda snowboardu Travice Rice sam zresztą też bierze udział w tych zawodach. Wczoraj odbyła się pierwsza rudna. Możesz ją obejrzeć na 3 sposoby. Bezpośrednio na stronie www.naturalselectiontour.com. Na platformie Redbull TV. Oraz na YT.

YouTube player

Dalsza część zawodów już jutro koło 17.00 polskiego czasu. Ale trzeba mieć sporo czasu bo transmisja to koło 4h. Wg mnie to najfajniejsze zawody snowboardowe w tej chwili. A w tym roku na razie mamy wiosną pogodę dodatkowo czyli świeży śnieg i lampę. Zawody odbywają się w drabince czyli startuje się dwójkami i jedna osoba odpada i tak aż do finału gdzie o jest walka jeszcze o 3 miejsce. Więc złe losowanie może przesądzić o tym jak daleko się zajdzie. Do tego zawodnicy nie maja możliwości trenowania na przeszkodach tylko “zakładają pierwszy ślad”. Wielu zawodników startuje po raz drugi ale to i tak do końca nie ułatwia wyboru linii. Przez co te zawody tak bardzo są atrakcyjne. Ale to nie koniec bo 8 facetów i 4 kobiety są zapraszane na ponowne stracie w kultowym miejscu BladeFace Loge. Gdzie zmieniając się zasady bo zawodnicy maja czas aby wybrać swoja linie i potrenować. Na szczyt sa dowożeni ratrakiem a później tradycyjnie z buta. Choć teren jest już z przeszkodami tylko naturalnymi. No i jeszcze jest finał… czyli III starcie na Alasce ( Tordrillo Range) gdzie już zjedzą z jednej góry w jednym czasie. Mam nadzieje, że jeśli śledziłeś tych zawodów w zeszłym roku to teraz trochę Cie zachęciłem.

Polecam na koniec zakładkę o zawodnikach. Oraz filmy gdzie już zawodnicy najczyściej na sprzęcie 2023 opowiadają dlaczego go wybrali i co im się w nim podoba. Czasami jest to krótki bo “dobrze jeździ” ale czasami można się sporo dowiedzieć o sprzęcie więcej niż w katalogu. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.