Kamil Knop najlepszy podczas OSCYP XIII

Młodzi zawodnicy zdominowali trzynastą edycję Oscyp Snowboard Contest! Wszyscy riderzy z listy startowej pokazali bardzo wysoki poziom, ale zdaniem sędziów najlepsze triki podczas sobotniej rywalizacji były wykonane przez zdobywcę trzeciego miejsca, Krzyśka Owczarka, drugiego na podium Janka Jaromina i najlepszego w stawce Kamila Knopa! Wszyscy panowie to reprezentanci nowego pokolenia polskich snowboardzistów, którzy zaczynają dominować na lokalnej scenie.

W sobotę 29 stycznia 2022 roku, na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w historii polskiego snowboardingu. Trzynasta edycja zawodów OSCYP Snowboard Contest wyłoniła trzech snowboardzistów będących przyszłością lokalnej sceny. Poziom trików na tegorocznych zawodach był jednym z najwyższych w historii zawodów, a wszystko dzięki dużej skoczni, na której najlepsi w kraju riderzy mogli pokazać trudniejsze do wykonania triki.

Mateusz Zielonka

Wszystko zaczęło się w okolicach 11:00 przy słonecznej pogodzie z piękną panoramą Tatr w tle. OSCYP Contest wystartował po raz trzynasty w historii i z pewnością nie była to pechowa edycja. Już podczas treningów można było zobaczyć, że duża skocznia uruchomiła duże pokłady kreatywności wśród wszystkich zawodników z listy startowej. Wystarczy spojrzeć na listę wykonanych przez zwycięzców trików, aby zrozumieć jak wysoki poziom dominował podczas tegorocznej edycji.

Wojtek Pawlusiak

Kamil Knop zrobił na skoczni między innymi backside 900 i double backflipa, a na przeszkodach jibbowych wejście z rotacją 270 przy wejściu i 450 przy zejściu z przeszkody. Do tego dorzucił wejście 180 na piramidzie i frontflipa przy zejściu.

Janek Jaromin wyskakał backside 540 chwytając przy rotacji stylowego stalefish graba i dorzucił do tego backflipa. Pokazał także dobry komplet trików jibbowych wykonując frontside bluntslide’a z rotacją 450 przy wyjściu z piramidy, transfer na backside lipslide na łamanej rurze, wejście fronside 180 na piramidzie przy zejściu z rotację 540 i bardzo stylowe frontside 360 z podwójnym grabem.

Trzeci na podium Krzysiu Owczarek zakręcił się między innymi dwoma pełnymi rotacjami w kierunku frontside, a także rotacją 540 na backside i wykazał się wielką kreatywnością jeśli chodzi o wykonywanie backflipa layout na tak dużej skoczni. Do tego dorzucił noseslide z przejściem do backside lipslide na rurce i na piramidzie frontside bluntslide z rotacją 270 na wyjściu – tak zwany „danish”.

Warto też zauważyć obecność w dzisiejszym konkursie jednej snowboardzistki. Kasia Rusin, swoimi stylowymi trikami na dużej skoczni stworzonej przez ekipę Park Pirates, udowodniła, że może rywalizować z chłopakami i godnie reprezentowała płeć piękną w konkursie. OSCYP Contest to zawody ponad podziałami ze względu na wiek czy płeć. Musisz tylko jeździć na odpowiednio wysokim poziomie.

Na kanałach social media pojawia się obecnie mnóstwo relacji i zdjęć z dzisiejszego wydarzenia. Ich autorom przypominamy o możliwości wzięcia udziału w konkursie Red Bull Mobile, w którym do wygrania jest nowy telefon iPhone SE. Wystarczy odpowiednio oznaczyć swoją relację, aby być wziętym pod uwagę przez specjalne grono jury.

To nie koniec snowboardowego weekendu w Białce Tatrzańskiej. Już jutro organizowany jest konkurs dla młodszych riderów – OSCYPek. Najmłodsi zawodnicy będą mieli okazję powalczyć o cenne nagrody na specjalnym snowparku przygotowanym na stoku Kotelnica. Organizowany będzie także slalom między tyczkami, gdzie o zwycięstwie zadecyduje najkrótszy czas przejazdu.

Zatem przed nami kolejne OSCYPowe emocje, w odrobinę młodszej odsłonie. Największe w Polsce zawody snowboardowe zostały przejęte przez młode pokolenie!

PEŁNE WYNIKI OSCYP SNOWBOARD CONTEST 2022

  1. Miejsce – Kamil Knop
  2. Miejsce – Janek Jaromin
  3. Miejsce – Krzysztof Owczarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.