Blank Canvas – Recenzja

Data premiery: 23 listopada 2020
Produkcja: Teton Gravity
Czas: 36 min
Zawodnicy:
Danny Davis,
Elena Hight,
Hana Beaman,
Jake Blauvelt,
Jeremy Jones,
Nick Russell,
Sammy Luebke,
Shin Biyajima,
Travis Rice

„Nie idź tam, gdzie może prowadzić ścieżka, zamiast tego idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw ślad”.

-Ralph Waldo Emerson


Recenzja:
Zajawkę filmu widziałem już rok temu i wtedy pomyślałem sobie, że warto obejrzeć ten film. Z taką obsadą na pewno będzie warty obejrzenia. Po cichu liczyłem, że obejrzę go na #WinterisMylove, ale jak wiadomo, pandemia pokrzyżowała wiele planów i fajnych imprez. Gdy wreszcie nastąpiła premiera, to okazało się, że trzeba za film zapłacić. Nie patrząc na cenę, czyli jedyne 20 pln, odłożyłem oglądanie na później. Ostatnio jednak, pewien znajomy zapytał się mnie, czy już tę produkcję oglądałem i czy warto to zrobić. Zmotywowało mnie to do włączenia filmu. 36 minut to w zasadzie dość krótko.
Ten film ma pewną historię, ale póki co zdradzić jej nie mogę. Nie mniej jednak warto wiedzieć, że główną bohaterką jest Elena Hight. Tak, dokładnie ta bardzo utytułowana kobieta, chociaż w polsce wciąż mało rozpoznawana. Można było ją też ostatnio zobaczyć na zawodach Natural Selection.
Pozostali bohaterowie mają tam swoje zjazdowe epizody razem z Eleną. Ponieważ drugim ważnym bohaterka jest pro rider Jeremy Jones, łatwo się domyślić, że cała akacja ma miejsce w świeżym puchu. Jest to bardzo fajnie opowiedziane, a ujęcia dobrze poskładane, dzięki czemu będzie się go dobrze oglądało też osobie, która nie jeździ na desce.
Bardzo podobał mi się epizod z policją w Japonii, gdzie Travis dyskutował przez Google Translatora usiłując powiedzieć, że nie popełnili żadnego wykroczenia. Uważam, że to jedna z najlepszych produkcji jakie były w tym sezonie.

Ocena 8/10
Tutaj zajawki ze strony wydawcy. https://www.tetongravity.com/films/blank-canvas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *