6 edycja Lib Tech Banked Slalom – relacja

To była już 6 edycja Lib Tech Banked Salom. Impreza organizowana przez Marka Sąsiadka ma niesamowite szczęście, gdyż rok temu zdążyła odbyć się przed lockdown’em. W tym roku nie końca nie było wiadomo jak się potoczą losy eventu – na szczęście się udało. Impreza była też upamiętnieniem lokalnego ridera Andrzeja Bieniasza „Pudla”, o czym warto wspomnieć. 

Pogoda przez cały weekend była jak marzenie. Słońce zmieszane z lekkimi opadami śniegu. Sam tor, choć krótszy, szczególnie w wersji sobotniej, nie był tak spektakularny jak rok temu. Natomiast był bardzo wymagający, a w dwóch miejscach niezbędna była technika na wysokim poziomie. Mimo to wielu prosów, w tym sam organizator, nie ukończyło go.

Skrócenie toru i podział na grupy poskutkował tym, że nie trzeba było godzinami czekać na starty. Tylko 2h wystarczyły aby być już po przejazdach. Jeśli tak jak ja, ktoś przyjechał ze znajomymi lub rodziną, którzy nie startowali, można było sobie spokojnie z nimi pojeździć. Jeżeli ktoś chce poczuć atmosferę czysto snowboardową, to takie zawody są obowiązkowe. A w lepszych czasach zawsze kończyły się fajnym afterparty. 

Wyniki:

Kobieta Pro:
? Smykała Zuzanna
? Rusin Katarzyna
? Hanic Ewa

Mężczyzna Pro:
? Skarbek-Malczewski Rafał
? Wal Dawid
? Pająk Wojciech

W kategorii mężczyzna amator dwa pierwsze miejsca zdobyli zawodnicy na deskach, Gnu Gremlin z wiązaniami Bent Metal oraz Lib Tech Orca.

Triumfator kategorii pro, też jechał na desce Lib Tech Orca, oraz wiązaniach Bent Metal, trzecie miejsce również na desce Lib Tech  i wiązaniach Bent Metal ? Chyba nie może być tutaj mowy o przypadku ?

Kobieta Amator:
? Kolasa Paulina
? Magdziarz Olga
? Piechowicz Dagmara

Mężczyzna Amator:
? Dudzik Kamil
? Budz Maciej
? Piekarczyk Łukasz

Triumfatorzy z każdej kategorii otrzymują.

Pierwsze miejsce:
* Deskę snowboardową Lib Technologies
* Wiązania snowboardowe Bent Metal
* Kask Quiksilver lub Roxy (kobiety)
* Gogle Quiksilver lub Roxy (kobiety)

Dodatkowo zwycięzca tej kategorii weźmie udział w nagrywkach teamu Mervin Poland, a efekty tego znajdą się w produkcji filmowej.

Drugie miejsce:
* Wiązania snowboardowe Bent Metal
* Kask Quiksliver lub Roxy (kobiety)
* Gogle Quiksilver lub Roxy (kobiety)

Trzecie miejsce:
* Kask Quiksilver lub Roxy (kobiety)
* Gogle Quiksilver lub Roxy (kobiety)

Dla mnie jest to już obowiązkowa impreza w kalendarzu. Wiem też, że co by się na świecie nie działo to ta impreza się odbędzie.

Imprezę wspierali:
Słotwiny Arena
Mervin Poland
Park Degree
Quiksilver Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.