ROME SDS | Nie tylko marka

Reid i Maravetz opuścili Burtona i założyli Rome Snowboard Design Syndicate, co dało im swobodę, której potrzebowali. Styl życia w Rome SDS to przede wszystkim cholernie dobra zabawa

rome sds

Firma Rome Snowboards została założona pod koniec 2001 roku w Waterbury w stanie Vermont w USA przez Josha Reida i Paula Maravetza, zaczęło się od dwóch licealistów, którzy wałęsali się po polach golfowych w New Jersey i Massachusetts. Wraz z wiekiem rosła ich zajawka na snowboard; W końcu ukierunkowali swoje życie zawodowe i poszli do pracy. I to do dużego gracza – Burtona.

Pracowali w marketingu i rozwoju produktów zdobywając cenną wiedzę. Po zapoznaniu się z kierunkiem, w którym zmierza snowboard, Reid i Maravetz opuścili Burtona i założyli Rome Snowboard Design Syndicate (w skrócie – Rome SDS) co dało im licencję i swobodę, której potrzebowali.

rome sds
rome sds

Zaczynali od trzech desek snowboardowych i linii rękawic. Pierwsza zima to była walka w biurze i poza nim – a trzeba zaznaczyć, że mieściło się w garażu. Ale ich deski i sprzęt odniosły sukces. Celem było stworzenie produktów o wysokim standardzie, w przeciwieństwie do tego, co uważali za normę w tamtym czasie – czyli produktów które były przeciętne i często powielały „kopiuj – wklej”, za to były mocno reklamowane i na dodatek zbyt mocno koncentrowały się na sponsorowaniu sportowców olimpijskich.

rome sds
rome sds

Rome wszedł na rynek z punkrockowym nastawieniem i takimi samymi grafikami. W przeciwieństwie do innych marek Rome nie jest własnością firmy narciarskiej, ich jedynym celem jest snowboard, a w ich szeregach były i są takie postacie jak LNP (Laurent-Nicolas Paquin), Stale Sandbech i Bjorn Leines, Matt Downey, Jonaven Moore, Jesse Fox, Gregg Wilson, Marie-France Roy (MFR), i Will Lavigne. To postacie, które sprawiają, że snowboard jest tym, czym jest dzisiaj. Spośród wszystkich profesjonalnych team-ów snowboardowych, drużyna Rzymu jest tą, z którą na pewno chciałbyś napić się piwa. Ich 12-miesięczna seria filmów internetowych z 2013 roku pokazała światu, że styl życia w Rome SDS to przede wszystkim cholernie dobra zabawa.

Świętując 20 urodziny marki takiej jak Rome, zbyt łatwo pogrążyć się w nostalgii. Wspominając filmy “Any Means“, “No Correct Way” i “The Shred Remains”, które są już klasykami. Wygrana MFR Rider of the Year Transworld i do tego wideo w Team Shootout. Luke na okładce Snowboarder Mag na desce Agent, Bjorn na okładce rocznika TWS Photo, Stale zdobywający srebro na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi; Stale, Rene i Ozzy wygrywający Dew Tour Team Challenge; Madison wygrywa Queen of Corbet’s Couloir; Rene wygrywa Real Snow Street – lista trwa i trwa i trwa…

rome sds
rome sds

Dziś nadal są pionierami w zakresie innowacyjnych technologii, projektowania i produkcji filmowej, tworząc deski, jak sami mówią “na których chcą jeździć”. Po ponad 20 latach ROME oferuje pełną linię desek, wiązań i butów snowboardowych, mając w ofercie kultowe już produkty takie jak deski Agent, Artifact czy Ravine, buty Bodega i Libertine oraz wiązania 390 BOSS oraz Katana.

rome sds

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.